صفحه 6      شماره  4161      پنجشنبه 20 دی 1397


کليات طرح استاني شدن انتخابات مجلس تصويب شد
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با کليات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي موافقت کردند که اين طرح براي بررسي بيشتر مواد به کميسيون شوراها ارجاع شد. در جلسه علني ديروز نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با 155 رأي موافق، 64 رأي مخالف و دو رأي ممتنع از مجموع 231 نماينده حاضر در مجلس شوراي اسلامي کليات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي درباره استاني شدن انتخابات را تصويب کردند.
 
دستور دادستان کل کشور درباره تاکسي‌هاي اينترنتي
دادستان کل کشور از تمامي دادستان‌هاي عمومي و انقلاب مراکز استان‌ها خواست تا زمان تصويب ضوابط مربوطه، از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب‌وکار شرکت‌هاي حمل‌ونقل مسافر و بار اينترنتي به درخواست شهرداري‌ها خودداري به عمل آيد. هرگونه تخلف صنفي اين کسب و کار‌ها جهت برخورد قانوني به اتحاديه کسب و کار‌هاي فضاي مجازي منعکس شود.
 
بافت فرسوده از لايحه بودجه 98 حذف شد
مرکز پژوهش‌هاي مجلس در بررسي لايحه بودجه سال 98 متذکر شده است که در بودجه سال آينده عليرغم اينکه 120 هزار هکتار از وسعت شهرهاي کشور را بافت فرسوده تشکيل مي‌دهد اما هيچ حکمي در خصوص بافت فرسوده در بودجه ديده نمي‌شود. 
 
پورابراهيمي: دولت بر کالاهاي اساسي نظارت نکند طرح تخصيص مابه‌التفاوت نرخ ارز را ارائه مي‌کنيم
رئيس کميسيون اقتصادي مجلس گفت: اگر دولت نتواند نظارتش را بر کالاهاي اساسي انجام دهد پيشنهاد مشخص ما طرحي است تحت عنوان تخصيص اعتبار مابه‌التفاوت يارانه ارزي بر اساس کارت‌هاي اعتباري به خود مردم که بر اساس سرانه انجام مي‌شود. قيمت‌هايي که امروز بر اساس کالاهاي اساسي با نرخ ارز 4200 تومان انجام مي‌شود اين مجموعه کالاها را با مشکل جدي مواجه کرده، توليد اين کالاها در کشور رو به نابودي است. بايد سامانه‌هاي اطلاعاتي گمرک، وزارتخانه‌هايي مثل اقتصاد و صنعت بايد فعال شوند تا کالاي اساسي از مبادي ورودي تا خرده فروشي که مردم مي‌خرند تحت نظارت باشد.