صفحه 6      شماره  4161      پنجشنبه 20 دی 1397


رونق گردشگري ورزشي در همدان 
نيازمند برنامه صحيح
هگمتانه، گروه ورزش: مديرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به نقش ورزش در توسعه گردشگري اظهار کرد: امروزه گردشگري در تمام دنيا به يک صنعت عظيم و بسيار سودآور تبديل‌شده که ورزش نيز از مهم‌ترين بخش‌هايي است که مي‌تواند به رشد گردشگر کمک کند.
محسن جهانشير با بيان اينکه همدان در زمستان با داشتن پيست تاريک‌دره به‌عنوان سومين پيست مطرح کشور و پناهگاه ميدان ميشان به‌عنوان بهترين پناهگاه کوهستاني کشور و امکانات بسيار فراوان در جذب گردشگر ورزشي در زمستان حرف براي گفتن دارد، گفت: بايد همه در راستاي جذب گردشگر تلاش کنيم.
* تلاش همدان براي ميزباني اسکي آلپاين
وي با بيان اينکه بايد در زمينه گردشگري ورزشي برنامه‌ريزي‌هاي صحيح صورت گيرد، گفت: در بحث ورزش اسکي با توجه به اينکه رئيس فدراسيون اين رشته سال‌هاي بسيار زيادي مديرکل ورزش همدان بوده و عرق خاصي نيز به اين شهر دارد بايد بتوانيم با يک برنامه‌ريزي خوب ميزباني اسکي آلپاين را در همدان برگزار کنيم.
جهانشير با بيان اينکه در اين روزها در بيشتر استان‌هاي کشور سرما و برف ديده مي‌شود اما آنچه مسلم است اينکه ورزش باوجود برف تعطيل نمي‌شود، گفت: بايد با برنامه‌ريزي و تغيير نگرش‌ها؛ ورزش استان همدان را در فصل زمستان پوياتر کرد.
مديرکل ورزش و جوانان استان همدان با بيان اينکه با يک برنامه‌ريزي مناسب مي‌توانيم به تمام اهدافمان در اين زمينه دست پيدا کنيم، بيان کرد: هيأت‌هاي ورزشي استان بايد در فصل زمستان‌ها برنامه‌هاي متعددي برگزار کنند.
* کوهستان الوند بهشت کوهنوردان براي صعودهاي زمستاني
نايب‌رئيس هيأت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان همدان نيز با اشاره به نقش ورزش‌هاي زمستاني در توسعه گردشگري همدان اظهار کرد: طي سال‌هاي قبل تلاش شد تا با برگزاري جشنواره زمستاني موتور گردشگري همدان در زمستان به حرکت دربيايد اما در اين ميان ضعف‌هايي وجود داشت.
عباس چشمه قصاباني با بيان اينکه متوليان پايه برگزاري جشنواره زمستاني را به بارش برف گره مي‌زدند و در زماني که برف نمي‌باريد شاهد بي‌رمقي جشنواره زمستاني بوديم، افزود: اگر بخواهيم در اين زمينه از تجربيات ساير کشورها بهره ببريم نبايد برگزاري جشنواره را به يک اتفاق گره بزنيم.
وي با بيان اينکه هفته‌اي نيست که در کوهستان الوند تيمي خارج از استان به ارتفاعات الوند صعود نکند؛ به‌طوري‌که به قطعيت مي‌توان گفت بهشت کوهنوردي در زمستان؛ کوهستان الوند است، گفت: کوهستان الوند به دليل ويژگي‌هاي منحصربه‌فردي نظير نزديکي به شهر و امکانات بسيار عالي در مناطق صعود مانند پناهگاه ميدان ميشان که از مجهزترين پناهگاه‌هاي کوهستاني ايران است، ظرفيتي براي توسعه گردشگري زمستاني است.