صفحه 2      شماره  4160      چهارشنبه 19 دی 1397


معاون راهداري استان همدان:
95 ميليارد ريال هزينه اجراي طرح راهداري زمستاني همدان
هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون راهداري اداره‌کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان از اجراي طرح راهداري زمستاني با هزينه‌اي افزون بر 95 ميليارد ريال تاکنون در استان همدان خبر داد.
به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومي اداره‌کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان، حميد پرورشي‌خرم اظهار کرد: با توجه به اجراي طرح راهداري زمستاني، اين اداره‌کل تاکنون با اعتباري افزون بر 95 ميليارد ريال نسبت به آماده سازي استقرار گروه‌هاي برف‌روب و نمک پاش در راهدارخانه‌هاي استان اقدام کرده است.
وي با اشاره به فعاليت و آماده‌باش 34 راهدارخانه استان در اجراي اين طرح افزود: از اين تعداد 17 باب راهدارخانه ثابت، 8 باب راهدارخانه مرکز اداره و 9 باب نيز به شکل قرارداد اجاره است.
معاون راهداري اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان بيان کرد: در اين طرح همچنين 516 کارمند و کادر مجرب شامل نيروهاي حجمي و نيروي ثابت و پشتيباني با بهره‌گيري از انواع ماشين‌آلات برف‌روب و ديگر تجهيزات در خدمت مسافران و استفاده‌کنندگان مشغول خدمت‌رساني هستند.
وي با اشاره به خريد 62 هزار تن شن و نمک در اجراي اين طرح يادآور شد: 50 هزار تن شن و 12 هزار تن نمک در اجراي طرح زمستاني و برف‌روبي خريداري شده است.
پرورشي‌خرم با بيان اينکه در حوزه ماشين‌آلات نيز تعداد 285 دستگاه خودروي راهداري در راهدارخانه‌هاي استان مستقر شده است افزود: از اين ميزان 215 دستگاه ماشين آلات برف‌روبي سنگين و نيمه سنگين، 44 دستگاه خودروي پشتيباني و 26 دستگاه گريدر و تراکتور اجاره‌اي براي کمک به طرح برف‌روبي است.
معاون راهداري اداره‌کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان خاطرنشان کرد: در تلاشيم با بهره‌گيري از توان همه کارکنان راهداري و پشتيباني و هماهنگي‌هاي انجام شده و حفظ تعامل با ديگر عوامل ذيربط از جمله فرماندهي پليس‌راه استان، جمعيت هلال احمر، اورژانس و نيز مديريت بحران بتوانيم زمستاني کاملاً ايمن را فراهم کنيم.
وي اضافه کرد: طرح راهداري زمستاني از 15 آذرماه سال جاري در استان آغاز شده و تا 15 فروردين ماه سال 98 ادامه خواهد داشت.