صفحه 5      شماره  4157      یکشنبه 16 دی 1397


معاون حمل و نقل اداره کل راهداري استان:
افزايش 5 درصدي معاينه فني خودروهاي سنگين در همدان
هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون حمل و نقل اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان از افزايش پنج درصدي معاينه فني خودروهاي سنگين از ابتداي سال جاري در استان خبر داد.
به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان، صفر صادقي‌راد اظهار کرد: در هشت ماهه امسال 47 هزار و 103 معاينه فني خودروهاي سنگين در استان همدان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزايش داشته است.
وي با اشاره به فعاليت 6 مرکز معاينه فني در استان يادآور شد: اين تعداد خودرو پس از طي مراحل مختلف آزمون‌هاي ظاهري و مکانيزه، گواهي سلامت فني و زيست‌محيطي، برگ و برچسب معاينه فني خود را دريافت کرده‌اند.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان با تأکيد بر اينکه در راستاي بهبود وضعيت نظارت بر عملکرد اين مراکز و نيز برخورد به موقع با تخلفات احتمالي اقداماتي از سوي اين اداره کل در دستور کار است، افزود: بر اساس تصميمات گرفته شده، بازديدهاي نظارتي به شکل مستمر و در قالب تيمي به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد مراکز معاينه فني سنگين استان در طول سال انجام مي‌شود.
وي به صدور پروانه عبور براي تردد بارهاي ترافيکي در طول محورهاي مواصلاتي اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد پروانه عبور ترافيکي صادر شده استان در هشت ماهه امسال 2 هزار و 240 مورد بوده که اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد کاهش داشته است.