صفحه 5      شماره  4157      یکشنبه 16 دی 1397


مديرکل پزشکي قانوني استان:
افزايش 21 درصدي حوادث کار در همدان
28 نفر قرباني حوادث کار
هگمتانه، گروه خبر همدان: مديرکل پزشکي قانوني استان همدان از افزايش 21 درصدي حوادث ناشي از کار طي 8 ماهه امسال در استان خبر داد.
علي‌احسان صالح در گفتگويي با اشاره به افزايش 21 درصدي حوادث ناشي از کار در استان اظهار کرد: در 8 ماهه امسال 28 نفر که همگي مرد بوده‌اند بر اثر حوادث ناشي از کار جان خود را از دست داده‌اند که اين تعداد در مدت مشابه سال گذشته 23 نفر بوده است.
وي با اشاره به کاهش 1.3 درصدي مجروحان و مصدومان حوادث‌کار در استان، ادامه داد: امسال 299 نفر بر اثر حوادث ناشي از کار مصدوم شده‌اند که از اين تعداد 5 نفر زن و 294 نفر مرد بوده‌اند.
مديرکل پزشکي قانوني استان همدان خاطرنشان کرد: سال گذشته نيز 303 نفر بر اثر حوادث ناشي از کار مصدوم شدند که از اين تعداد 13 نفر زن و 290 نفر مرد بوده‌‌اند.
وي حوادث کار را از دو منظر تشريح کرد و گفت: برخي از افراد پيش از بروز سانحه به علت بيماري از جمله سکته قلبي جان باخته سپس دچار سانحه کار مي‌شوند که در معاينات پزشکي اين موضوع رصد و مشخص مي‌شود.
صالح سقوط از بلندي، اصابت جسم سخت، سوختگي و کمبود اکسيژن را از مهمترين عوامل فوت ناشي از حوادث کار عنوان کرد و يادآور شد: با رعايت نکات ايمني مي‌توان اين حوادث را تا حد قابل توجهي کاهش داد.