صفحه 4      شماره  4155      پنجشنبه 13 دی 1397


رئيس پليس آگاهي همدان خبر داد
کشف 200 ميليون ريال تنباکوي قاچاق در همدان
رئيس پليس آگاهي استان همدان از کشف دو هزار و 880 بسته تنباکو به ارزش 200 ميليون ريال در اين استان خبر داد.
سرهنگ رضا زارعي در جمع خبرنگاران گفت: در پي کسب خبري مبني بر اينکه يک دستگاه اتوبوس که از يکي از استان‌هاي غربي به مقصد تهران در حال حرکت است، مقاديري کالاي قاچاق را به تهران منتقل مي‌کند، بررسي موضوع در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت.
وي افزود: با تشديد اقدامات کنترلي در محورهاي مواصلاتي منتهي به استان همدان خودروي موردنظر در ايستگاه بازرسي شهيد زارعي شناسايي و متوقف شد و در بازرسي‌هاي صورت گرفته از اين خودرو، دو هزار و 880 بسته 50 گرمي تنباکو ميوه‌اي خارجي قاچاق کشف شد.
رئيس پليس آگاهي استان همدان با اشاره به اينکه ارزش کالاهاي قاچاق کشف شده توسط کارشناسان، 200 ميليون ريال برآورد شده است، گفت: متهم با تشکيل پرونده به مرجع قضايي معرفي شد.
وي همچنين از کشف 76 دستگاه اتو برقي و 320 قلم داروي قاچاق در اين استان خبر داد و گفت: در پي کسب خبري مبني بر اينکه دو دستگاه اتوبوس که از يکي از استان‌هاي غربي به سمت همدان در حال تردد بوده و حامل کالاي خارجي و قاچاق هستند، بررسي موضوع در دستور کار کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي استان قرار گرفت.
سرهنگ زارعي افزود: با افزايش اقدامات کنترلي و مراقبتي اين دو اتوبوس در ايستگاه بازرسي شهيد زارعي متوقف و در بازرسي از اين اتوبوس‌ها مشخص شد حامل مقاديري داروي کمياب و لوازم خانگي خارجي و قاچاق هستند که در داخل چمدان‌هاي مسافري جاسازي شده است.
سرهنگ رضا زارعي ادامه داد: بلافاصله اتوبوس‌ها به همراه دو متهم به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل و پس از تخليه و شمارش، 76 دستگاه اتو برقي خارجي و قاچاق، 300 عدد پودر آمپول و 20 عدد قرص کمياب از آنان کشف شد.
رئيس پليس آگاهي استان همدان با اشاره به اينکه ارزش تقريبي کالاي‌هاي قاچاق مکشوفه توسط کارشناسان 550 ميليون ريال برآورد شد، گفت: پرونده متهمان در تعزيرات حکومتي در حال رسيدگي است.