صفحه 4      شماره  4152      دوشنبه 10 دی 1397


فرماندار شهرستان نهاوند در ديدار با مدير کل منابع طبيعي استان همدان:
2 ميليارد تومان براي ساماندهي سراب‌هاي نهاوند اختصاص يافت
من خودم يک جنگلبان هستم
هگمتانه، گروه رويداد: فرماندار شهرستان نهاوند گفت: دو ميليارد تومان براي ساماندهي سراب‌هاي نهاوند اختصاص يافت.
به گزارش هگمتانه به نقل از پايگاه اطلاع رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان، صبح ديروز فرماندار نهاوند در ديدار با مدير کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان گفت: نهاوند به علت دارا بودن موقعيت جغرافيايي ويژه، آب فراوان و خاک مستعد از نواحي ممتاز استان همدان به شمار مي‌رود و از مکان‌‌ها و جنگلهاي طبيعي و تاريخي متعددي برخوردار است.
ناصري افزود: منطقه نهاوند با ترکيبي از ميراث بکر و با طراوت و ميراث فرهنگي و کهن و ارزشمند آن، همواره پذيراي دوست‌داران تاريخ و طبيعت‌دوستان از سراسر کشور بوده و هست و بي‌ترديد بايد در حوزه گردشگري و طبيعت‌گردي و توسعه طرح‌هاي منابع طبيعي تلاش مضاعفي داشته باشيم.
فرماندار نهاوند گفت: براي توسعه و ساماندهي سراب‌هاي نهاوند اعتبارات خوبي در نظر گرفته‌ايم و همه دستگاه‌هاي متولي از جمله منابع طبيعي و ميراث فرهنگي نيز بايد با جديت در جذب و هزينه‌کرد اعتبارات در مسير توسعه شهرستان حرکت کنند.
وي با تأکيد بر حفظ و توسعه طرح‌هاي منابع طبيعي گفت: من خودم يک جنگلبان هستم و به خوبي به وظايف و مسؤوليت‌هاي خطير منابع طبيعي واقفم.
فرماندار نهاوند گفت: از محل اعتبارات گردشگري مبلغ دو ميليارد تومان جهت ساماندهي سرابهاي گاماسياب و فارسبان اختصاص داده‌ايم.
ناصري ادامه داد: نهاوند همواره عنوان پربازديدترين منطقه گردشگري استان، سالانه ميزبان هزاران گردشگر است نبايد از اين ظرفيت بالاي گردشگري و جذب گردشگر غافل شويم و هيچ نگراني بابت اعتبار براي توسعه بخش گردشگري هم نداريم.
فرماندار نهاوند ادامه داد: امروز کسي نمي‌تواند پيشرفت‌ها و طرحهاي خوب توسعه‌اي شهرستان را انکار کند و اين حاصل تلاش‌هاي همه مسؤولان استاني و شهرستاني است.
ناصري توجه به اشتغالزايي و کمک به جذب سرمايه‌گذاران در بخشهاي مختلف از جمله منابع طبيعي و گردشگري را بسيار مهم خواند و اظهار کرد: بايد حمايت و ساز و کار لازم براي جذب سرمايه‌گذار در طرح‌هاي عمراني منابع طبيعي فراهم شود تا سرمايه‌گذار با رغبت و توان بيشتري در اين مسير حرکت کند.
ناصري با تأکيد بر چاره‌انديشي سيستم روشنايي سراب گاماسياب گفت: همه دستگاه‌هاي متولي بايد در اين رابطه همکاري لازم را داشته باشند و انتظار داريم شيوه مديريت اين سراب نيز بهبود پيدا کند.
مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان هم حمايت و حساسيت فرمانداري نهاوند در اجراي طرحهاي منابع طبيعي را بسيار مهم ارزيابي کرد و گفت: با ورود فرمانداري نهاوند به بحثهاي منابع طبيعي و آبخيزداري و سراب‌هاي اين شهرستان که سهم مهمي در جذب گردشگري دارند، به طور قطع بايد طرح‌هاي منابع طبيعي را در اين شهرستان با جديت و قوت بيشتري دنبال و پيگيري کنيم و از همه توان و ظرفيتهاي موجود در راستاي توسعه و نگهداري جنگلها، استفاده از ظرفيت گردشگري پارک‌هاي جنگلي و طرح‌هاي آبخيزداري و آبخوانداري شهرستان استفاده خواهيم کرد.
اسفنديار خزايي افزود: مسؤولاني که به طرح‌هاي منابع طبيعي اهميت مي‌دهند، در واقع حفظ آب و خاک و توسعه اقتصادي، اجتماعي منطقه را در اولويت ديده‌اند و اين قابل ستايش و تقدير است؛ زيرا هيج توسعه‌اي بدون توجه به زيرساخت و حفظ سرزمين ممکن نخواهد بود.
وي از نهايي شدن عمليات اجرايي طرح‌هاي آبخيزداري در بالادست سراب گاماسياب براي ذخيره و افزايش آب اين منطقه خبر داد و گفت: در آينده نزديک نيز با اجرايي شدن پروژه‌هاي آبخيزداري، اين منطقه به عنوان پارک آبخيزداري درکنار پارک جنگلي معرفي خواهد شد.