صفحه 4      شماره  4152      دوشنبه 10 دی 1397


ترخيص موتورسيکلت از پارکينگ پليس با مدارک جعلي لو رفت
رئيس پليس آگاهي استان از کشف جعل و دستگيري جاعل اسناد موتورسيکلت که اقدام به ترخيص اين وسيله نقليه از پارکينگ راهور مي‌کرد خبر داد.
سرهنگ رضا زارعي در اين باره بيان کرد: مالک يک مغازه فروش موتورسيکلت اقدام به جعل قولنامه و کپي برگ سبز موتورسيکلت‌هاي توقيفي و مشکل‌دار براي ترخيص از پارگينک راهور مي‌کرد.
وي افزود: تيمي از کارآگاهان اين يگان با حضور در محل و بازرسي از مغازه، دو فقره قولنامه جعلي مربوط به موتورسيکلت کشف کردند و متهم به همراه اين اسناد به پليس آگاهي منتقل شد.
رئيس پليس آگاهي استان همدان اظهار کرد: متهم در بازجويي‌هاي به جرم خود اعتراف و عنوان کرد که براي ترخيص موتورسيکلت‌هاي توقيفي و مشکل‌دار در پارگينک راهور، در منزل با استفاده از رايانه و چاپگر اقدام به تغيير مشخصات مالک وسيله نقليه در شناسنامه مالکيت کرده و پس از جعل آن و ارائه به متقاضي، مبالغي دريافت کرده است.
سرهنگ زارعي گفت: پرونده به همراه متهم و اسناد جعلي تحويل دادسراي عمومي و انقلاب همدان داده شد و متهم با قرار مناسب روانه زندان شد.
* پزشک قلابي دستگير شد
رئيس پليس آگاهي استان همدان گفت: پزشک قلابي در منزل محل سکونت دستگير و مدارک و مستندات جعلي از محل اختفاي او کشف شد.
سرهنگ رضا زارعي بيان کرد: پس از رصد فضاي مجازي مشخص شد فردي با هويت پزشک اقدام به تبليغات در سايت‌هاي اينترنتي و اينستاگرام اقدام به طبابت و فروش تجهيزات پزشکي مي‌کند.
وي بيان کرد: نتايج بررسي‌هاي پليسي مؤيد اين بود که دکتر جراح با مشخصات ياد شده در فضاي مجازي وجود خارجي ندارد و هزينه تبليغات اين پزشک قلابي توسط فرد ديگري پرداخت شده است.
رئيس پليس آگاهي استان همدان اظهار کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري اقدام به شناسايي متهم کرده و وي را در محل سکونت دستگير کردند.
سرهنگ زارعي ادامه داد: مأموران در بازرسي از منزل و خودروي متهم اقلامي نظير نسخه‌هاي سفيد و نوشته شده، نامه جعلي دانشگاه علوم پزشکي مبني بر تأييديه کميسيون پزشکي، شناسنامه جعلي، يک کارتن حاوي کارت ويزيت و تبليغات و نامه‌هاي جعلي مختلف مربوط به علوم پزشکي کشف و ضبط کردند.
وي گفت: متهم پس از تشکيل پرونده تحويل دادسرا داده شد و به علت جعل عنوان با قرار وثيقه روانه زندان شد.