صفحه 4      شماره  4152      دوشنبه 10 دی 1397


فرسودگي نيمي از ماشين‌آلات راهداري اسدآباد
هگمتانه، گروه شهرستان: مدير راهداري و حمل‌ و نقل جاده‌اي شهرستان اسدآباد از فرسودگي نيمي از ماشين‌آلات راهداري اين شهرستان خبر داد.
ساسان رستمي اظهار کرد: راهداري و حمل‌ و نقل جاده‌اي اسدآباد داراي 29 دستگاه ماشين‌آلات سبک و سنگين بوده که از اين تعداد ماشين‌آلات نيمي فرسوده هستند.
وي افزود: در حال حاضر ماشين‌آلات برفروب و راهداري اسدآباد بيش از 26 سال عمر دارند و با تعميرات مداوم مورد استفاده قرار مي‌گيرند که نوسازي اين ناوگان به عنوان يکي از مشکلات اساسي راهداري شهرستان بوده و نيازمند بذل توجه مسؤولان امر است.
رستمي در ادامه با اشاره به وجود 33 کيلومتر راه شرياني در اسدآباد به عنوان بزرگراه کربلا عنوان کرد: اعتبار حفظ و نگهداري اين ميزان راه شرياني از محل اعتبارات ملي بوده و هر ساله در راستاي حفظ و نگهداري آن اعتبار لازم از محل اعتبارات ملي به اين امر اختصاص داده مي‌شود که امسال نيز براي روکش آسفالت اين ميزان راه شرياني اعتباري افزون بر يک ميليارد تومان به شهرستان اختصاص يافت و در اين راستا هزينه شد.
وي همچنين از احداث زيرگذر جاده موسي‌آباد در آينده نزديک خبر داد و گفت: با تخصيص 830 ميليون تومان، عمليات اجرايي اين پروژه در صورت مساعد شدن هوا آغاز خواهد شد.
رستمي با بيان اينکه امسال بيش از 60 ميليون تومان اعتبار صرف استانداردسازي تابلوهاي راهنما در جاده‌هاي شهرستان شده است، خاطرنشان کرد: طرح زمستانه راهداري اسدآباد از 15 آذر آغاز شده و 34 دستگاه ماشين برفروب در چهار راهدارخانه شهرستان، گردنه اسدآباد، مرکز اداره، کليايي و چهاردولي مستقر هستند که اميدواريم با تمهيدات در نظر گرفته شده شاهد مسدود شدن محورهاي مواصلاتي اسدآباد در زمان بارش برف نباشيم.