صفحه 1      شماره  4066      پنجشنبه 22 شهریور 1397


ده موکب اربعين همدان مستقر در کربلا شناسنامه‌دار شدند
هگمتانه، گروه خبر همدان: رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان همدان گفت: تاکنون ده موکب همدان مستقر در کربلا در اربعين حسيني شناسنامه دار شدند.
به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومي ستاد بازسازي عتبات عاليات استان همدان، رئيس اين ستاد در جمع رؤساي موکب‌هاي همدان مستقر در کربلا با بيان اينکه با پيگيري‌هاي انجام شده ده موکب همدان شناسنامه خود را از ستاد مرکز دريافت کرده اند گفت: با تمهيدات انجام شده ستادهاي اربعين از طرف وزارت کشور در استانداري‌ها تشکيل شده است.
محمدعلي بادامي با اشاره به تشکيل کميته‌هاي 13 گانه در استان براي خدمت به زائران اربعين حسيني افزود: ستاد بازسازي عتبات عاليات استان همدان نيز به عنوان کميته پشتيباني، اسکان و تغذيه اربعين انتخاب شده است.
وي گفت موکب‌هاي علي اکبر عليه السلام، شهيد حاج حسين همداني، آيت ا... بهاري، امام رضا عليه السلام، زيارت عاشورا، شهداي منا، سيدالشهدا(ع) (موقعيت شهيد سردار همداني)، شهداي شهرستان رزن، سيدالشهدا(ع) و شهيد علي چيت‌سازيان، ده موکب شناسنامه دار همدان است که در کنار موکب‌هاي عراقي و ايراني به زائران خدمات رساني مي‌کنند.
رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان همدان از پيش‌بيني تغذيه 30 هزار نفر و اسکان 17 هزار نفري در موکب‌هاي همدان خبر داد و گفت: در داخل کشور نيز 10 موکب در مسير تا خروجي کشور در مرزها در خدمت زائران هستند.
بادامي همچنين آغاز به کار حساب اربعين کشور با شماره گيري # 10 * 780 * را يادآور شد و افزود: خيران و عاشقان اهل بيت عليهم السلام مي‌توانند با شماره گيري و واريز هدايا و نذورات خود در امر اربعين مشارکت کنند.