صفحه 4      شماره  4063      دوشنبه 19 شهریور 1397


کوکوي مرغ و قارچ
هگمتانه، گروه خلاقيت: گاهي اوقات براي اينکه همه اعضاي خانواده دور سفره غذا جمع شوند و به دور از زندگي ماشيني امروز، هرکس جداگانه غذا نخورد، بهتر است غذاهاي جديد و خلاقانه را امتحان کنيم و همه را جذب غذاي خوشمزه خود نماييم.
در اين بخش پخت "کوکوي مرغ و قارچ" را براي يک دورهمي خانوادگي به شما بانوي دوستدار خلاقيت آموزش ميدهيم.
*‍ روش پخت کوکوي مرغ و قارچ 
مواد لازم براي پخت اين غذا عبارتند از؛ يک عدد سينه مرغ، يک ليوان قارچ خرد شده، چهار قاشق غذاخوري فلفل دلمه‌اي نگيني ريز شده، دوقاشق غذاخوري آرد گندم، سه عدد تخم مرغ، نمک و فلفل سياه و آويشن، بکينگ پودر يک قاشق چايخوري، يک ليوان پنير پيتزا رنده شده و نصف ليوان نخودفرنگي پخته.
ابتدا مرغ را بپزيد و ريز خرد کنيد و با سبزيجات مخلوط نماييد. تخم مرغ را جدا هم بزنيد به آن آرد و بکينگ پودر و ادويه‌ها را اضافه کنيد و خوب مخلوط کنيد تا يکدست شود.
بعد از آن همه مواد کوکو را داخل آن بريزيد و خوب مخلوط کنيد. در آخرين مرحله پنير پيتزا را اضافه کنيد.
حالا کف تابه را چرب کنيد و بگذاريد خوب داغ شود. حتما از تابه نچسب استفاده کنيد مواد کوکو را داخلش بريزيد و خوب پخش کنيد.
بعد زير تابه را روشن کنيد در آن را ببنديد و اجازه دهيد مواد ما نيم ساعت با حرارت ملايم خوب سرخ شوند. 
بعد آن را برگردانيد تا طرف ديگر هم خوب برشته شود. اگر تابه رژيمي نداريد و تابه معمولي داريد کوکو را برش دهيد و برگردانيد.
اين کوکو را ميتوان داخل فر هم درست کرد به اين روش که کف قالب را کمي چرب کنيد مواد کوکو را داخلش بريزيد و اجازه دهيد نيم ساعت داخل فر 180 درجه بماند. بعد هم سه دقيقه گريل را روشن کنيد تا روي آن برشته بشود.