صفحه 1      شماره  4061      شنبه 17 شهریور 1397


فرمانده سپاه انصار الحسين (ع) استان همدان:
حضور 250 گروه جهادي در مناطق کم برخوردار همدان
هگمتانه، گروه خبر همدان: فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) استان همدان گفت: در راستاي رزمايش عاشورايي محمد رسول ا...( 2)، 250 گروه جهادي در قالب 5 هزار نفر به مناطق کم برخوردار مي‌روند.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، سردار مظاهر مجيدي صبح پنجشنبه در همايش گروه‌هاي جهادي در مسجد المهدي کوي کوثر همدان، اظهار کرد: اين همايش در راستاي رزمايش محمد رسول ا... (2)، که قرار است به مدت يک ماه در سراسر کشور برگزار شود، برپا شده است.
وي در ادامه به چرايي انتخاب عنوان محمد رسول ا... براي اين رزمايش پرداخت و گفت: پس از گذشت مدتي از دوران جنگ ايران و عراق، طراحي براي بيرون کردن عراقي‌ها توسط سپاه و ارتش اتفاق افتاد و عمليات‌هاي طريق القدس و بيت المقدس و... انجام شد و قسمتي از خاک ايران را پس گرفتيم.
وي ادامه داد: عراقي‌ها در سال چهارم جنگ، به اندازه‌اي تجهيز شدند که هدف ما زدن ماشين‌هاي عراقي‌ها شد و از همين روي قرار شد نيروهاي مردمي وارد جنگ شوند.
سردار مجيدي ادامه داد: سپاهيان مهدي (عج) و محمد رسول ا...(ص) با استعداد 100 هزار نفر وارد ميدان شدند که شهيد حسن صوفي از همدان از طراحان بسيج مردمي بود و تنها از همدان 5 لشکر وارد ميدان شد.
وي گفت: امروز مي‌توانيم با استفاده از تجارب دفاع مقدس مردم را پاي کار بياوريم و دشمن را شکست بدهيم چراکه دشمن از راه هجمه اقتصادي مردم را تحت تأثير قرار داده و ازهمين رو خواستيم رزمايش مردمي داشته باشيم و نام آن را محمد رسول ا... (2) بگذاريم.
سردار مجيدي عنوان کرد: سپاه تصميم گرفته 700 هزار نفر در کشور براي اين رزمايش پاي کار بيايند که سهم استان همدان 20 هزار نفر است و اين رزمايش از روز شنبه 17 شهريور ماه به صورت شهرستاني در تمام شهرستان‌ها اتفاق مي‌افتد و قسمت دوم اين رزمايش حرکت نمادي نيروهاي بسيج است.
وي اظهار کرد: درست است صداي توپ و تانک نمي‌شنويم اما در بازار اگر دلار به اين قيمت مي‌رسد دشمن آن را کارگرداني مي‌کند تا بتواند ضربه خود را بزند. سردار مجيدي بيان کرد: اگر تيم‌هاي مردمي را پاي کار بياوريم راهبرد دوم دشمن با شکست مواجه مي‌شود.
وي در خصوص اعزام گروه‌هاي جهادي نيز ابراز کرد: مرحله اول رزمايش شامل اعزام 7 هزار و 14 گروه جهادي در کشور به مناطق کم برخوردار است که سهم استان همدان 250 گروه جهادي به استعداد 5 هزار نفر است، و حرکت سوم تجمع بزرگ براي رزمايش استاني است که 20 هزار نفر بسيجي در آن حضور دارند.
فرمانده سپاه ناحيه همدان هم در اين مراسم، با بيان اينکه امروز به فرموده رهبر انقلاب بهترين راه مبارزه با استکبار خدمت به مردم است، اظهار کرد: بسيجيان در عرصه‌هاي مختلف انقلاب را پيش بردند، به فضل الهي آرزوي استکبار هيچگاه محقق نخواهد شد و افراد زيادي در عرصه‌هاي مختلف کار انجام مي‌دهند و شاهد هستيم که بسيجيان در تهيه جهيزيه، تهيه پوشاک و برگزاري دوره‌هاي پيشگيري از اعتياد در مناطق کم برخوردار فعال هستند.
سرهنگ حسن برزگر به حوزه‌هاي ديگر خدمت‌رساني گروه‌هاي جهادي اشاره کرد و گفت: مرمت منازل مسکوني، نوسازي مدارس، اقتصاد و کار آفريني و برگزاري دوره‌هاي امداد و نجات و آب‌رساني و لوله کشي در روستا، پرورش قارچ حضور گروه‌هاي پزشکي و دندان پزشکي و پاک‌سازي محيط از اقدامات گروه‌هاي جهادي است.
سرهنگ برزگر به ديگر اقدامات گروه‌هاي جهادي همچون ساخت خانه بهداشت‌ در دو روستا و ساخت منزل شخصي براي محرومان، برگزاري جنگ شادي در روستاها و در عرصه‌هاي مختلف اشاره و بيان کرد: دشمنان قصد دارند ريشه مردم ايران را نابود کنند و ما در جنگ تمام عيار اقتصادي هستيم و گروهي در آمريکا متشکل از 700 نفر، از بهترين کارشناسان اقتصادي درصددند تا نارضايتي ايجاد کنند و البته نتوانستند در اين 40 سال موفق شوند و تير آخر خود را از طريق اقتصادي مي‌زنند.
وي گفت: برخي مسؤولان هم که کم کاري مي‌کنند، در برابر خون شهدا مسؤول هستند و بايد آخرين تير دشمن را خنثي سازند. پس از پايان مراسم هر يک از گروه‌هاي جهادي به مناطق تقسيم شده اعزام شدند.