صفحه 2      شماره  4031      سه شنبه 9 مرداد 1397


حاجي بابايي:
3200 ميليارد تومان اعتبار شهرداري‌ها و دهياري‌ها برمي‌گردد
  سکوت رئيس جمهور در مقابل عملکرد ناموفق تيم اقتصادي دولت
هگمتانه، گروه خبر همدان: نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي گفت: دولت بايد به داد مردم برسد چرا که اوضاع مالي مردم مناسب نيست و تيم اقتصادي دولت موفق نبوده است؛ چرا رئيس جمهور سکوت کرده در حالي که مردم در سختي زندگي مي‌کنند؟
حميدرضا حاجي‌بابايي ديروز در گفتگويي با بيان اينکه آموزش و پرورش شرايط خوبي ندارد، اظهار کرد: هرگونه نگاه سياسي به آموزش و پرورش سمي مهلک است در حالي که بودجه مناسبي ندارد.
وي افزود: بودجه اين وزارتخانه در رديف 13 لايحه دولت قرار دارد و در طول پنج سال گذشته بودجه آموزش و پرورش از 15.6 درصد بودجه عمومي به کمتر از 10 درصد کاهش يافته است و 14 هزار ميليارد تومان آموزش و پرورش بدهي و کسري دارد.
رئيس فراکسيون فرهنگيان مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: براي ساماندهي آموزش و پرورش در ابتداي مهرماه احساس نگراني مي‌شود چرا که پنج سال قبل يک دروغي عنوان شد مبني بر اينکه آموزش و پرورش 150 هزار نيروي مازاد دارد که اين دروغ سبب شد دولت از آن سال تاکنون مساعدتي براي نيروي انساني و دانشگاه فرهنگيان با آموزش و پرورش نداشته باشد.
وي با بيان اينکه آموزش و پرورش امروز با 194 هزار کسري نيروي انساني مواجه است، تصريح کرد: امروز يک‌ميليون و 700 هزار ساعت حق‌التدريس نياز داريم، آموزش و پرورش نتوانسته رضايت عمومي فرهنگيان را به دست آورد و اقداماتي همچون کسري سختي کار در اين خصوص صورت گرفته است.
حاجي‌بابايي با بيان اينکه نامه بنده به رئيس جمهور درباره اردوگاه شهيد باهنر به اين دليل بوده که رئيس جمهور به ميدان بيايد، گفت: رئيس جمهور بايد اردوگاه باهنر را نجات دهد و برخي نبايد ناشيانه از اين اقدام دفاع کنند.
رئيس فراکسيون فرهنگيان مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: اگر کسي مي‌خواهد بداند که اردوگاه شهيدباهنر در کجاست و با چه شماره‌اي فروخته شده است بنده مي‌گويم به شماره سرپلاک ثبتي 6/1 قريه منظريه را با سند قطعي غيرمنقول شماره 84388 مورخ 95/12/03 دفتر اسناد رسمي شماره 119 تهران به شرکت غيردولتي واسط مالي شهريور سوم فروخته شده و سپس توسط اين شرکت به آن‌ها اجاره داده شده است و اين اجاره‌اي که در اختيار آن‌ها قرار گرفته يک سوم قيمت واقعي بوده است.
وي تصريح کرد: دولت بايد به داد مردم برسد چرا که اوضاع مالي مردم مناسب نيست و تيم اقتصادي دولت موفق نبوده است؛ چرا رئيس جمهور سکوت کرده در حالي که مردم در سختي زندگي مي‌کنند؟.
*3200 ميليارد تومان اعتبار شهرداري‌ها و دهياري‌ها برمي‌گردد
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي گفت: با مصوبه کميسيون برنامه و بودجه 3200 ميليارد تومان اعتبار شهرداري ‌ها و دهياري‌ها برمي گردد.
حاجي‌بابايي اظهار کرد: بر خلاف روند بررسي قانون بودجه، در قالب ماده 110 تغييرات متفرقه، در هيأت دولت مصوب شده بود که مبلغ 3200 ميليارد تومان از درآمد حاصل از فروش نفت که به شهرداري‌هاي کشور اختصاص داشت، در راستاي هدفمندي يارانه‌ها هزينه شود.
وي افزود: با توجه به پيش‌بيني مشکلات عديده در شهرداري‌هاي کشور به ويژه در شهرهاي کوچک، در اين زمينه ضمن مکاتبه با رئيس مجلس موارد مهم از جمله اينکه اين مصوبه در بودجه 97 برخلاف روال مصوبات قانون بودجه سنواتي که بايد تمام در صحن علني مجلس طرح و پس از اخذ دوسوم آرا به صورت مصوبه لايحه بودجه درآيد، قرار نگرفته بود.
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي گفت: با يادآوري مشکلات موجود در جامعه کارگري در شهرداري‌ها و دهياري‌ها موضوع به صورت طرح يک‌فوريتي در صحن علني مجلس مطرح و با اکثريت آرا مصوب شد.
وي تأکيد کرد: بر اساس اين مصوبه، هيأت دولت موظف است در اسرع وقت نسبت به بازگرداندن مبلغ 3200 ميليارد تومان به شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور اقدام کند.