صفحه 1      شماره  4031      سه شنبه 9 مرداد 1397


آيت‌ا... محمدي در آيين تجليل از خادمان برگزاري نماز عيد سعيد فطر شهر همدان:
اقدامات و برنامه‌هاي شهرداري همدان در برگزاري نماز عيد فطر امسال شايسته تقدير است
هگمتانه، گروه خبر همدان: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهر همدان از تلاش‌ها و خدمات ارزنده شهرداري همدان در برگزاري باشکوه نماز عيدسعيدفطر قدرداني کرد.
به گزارش خبرنگار هگمتانه آيين تجليل از خادمان برگزاري نماز عيد سعيد فطر با حضور آيت‌ا... محمدي امام جمعه همدان، حجت الاسلام سيدمرتضي حسني حلم، عباس صوفي شهردار همدان و تني چند از مسؤولان اجرايي و انتظامي استان همدان در دفتر نماينده ولي فقيه در استان برگزار شد.
آيت ا... غياث الدين طه محمدي در اين جلسه، اظهار کرد: مردم، مسؤولان و مديران همدان بايستي قدر فرصت‌هاي طلايي که موجب اعتلاي فرهنگ استان است را بيشتر بدانند چرا که اين فرصت‌ها به ندرت پيش مي‌آيد که براي نمونه مي‌توان به تشييع باشکوه شهيد سردار همداني و حضور فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران سردار قاسم سليماني در همدان اشاره کرد که موجب شد همدان در صدر اخبار رسانه‌هاي داخلي و خارجي قرار بگيرد و اين برکات مديون حضور انقلابي و پرشور مردم فهيم، مؤمن و هميشه در صحنه همدان است که شايسته تقدير و تکريم است.
وي با بيان اينکه برگزاري باشکوه نماز عيد سعيد فطر در همدان اقدامي ارزشمند و شايسته تقديراست تصريح کرد: اوايل دهه هشتاد و همزمان با سفر رهبر انقلاب به شهر همدان و با توجه به اينکه حسينيه امام (ره) ظرفيت و گنجايش حضور مردم در مناسبت‌هاي مختلف را ندارد، پيشنهاد ساخت مصلي در همدان مطرح شد که مورد موافقت ايشان قرار گرفت و اقداماتي نيز در اين رابطه انجام شده است که متأسفانه در حال حاضر پيشرفت فيزيکي اين پروژه به دليل مشکلات مالي حاکم بر کشور مسکوت باقي مانده است که اميدواريم تکميل اين پروژه تسريع پيدا کند.
وي افزود: با برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات مناسبي که طي يک دهه اخير در شهر همدان در رابطه با برگزاري نماز عيدفطر در تپه مصلي صورت گرفته است شاهد حضور پرشور و کم نظير روزه داران و مردم مؤمن دارالمؤمنين و دارالمجاهدين همدان در اين مراسم معنوي هستيم که تجلي شکوه مردم بازتاب زيادي در کشور داشته است و نبايد به راحتي از کنار آن عبور کرد و با توجه به موقعيت بسيار ارزنده اين منطقه مي‌توان با بهره برداري از مصلي شهر همدان، بخش اعظمي از نيازهاي شهر در مباحث مذهبي، فرهنگي، اجتماعي و... را تأمين کرد.
نماينده ولي فقيه در استان همدان اضافه کرد: برگزاري باشکوه نماز عيد سعيد فطر در تپه مصلي همدان مرهون تلاش‌ها و زحمات بي دريغ دستگاه‌هاي مختلف است که در اين ميان شهرداري همدان طي ساليان اخير اقدامات و تلاش‌هاي ارزنده‌اي در آماده سازي و برگزاري اين مراسم معنوي و باشکوه داشته است که امسال نيز همچون گذشته شاهد توجه و برنامه‌ريزي‌هاي مناسب و شايسته‌اي از سوي شهرداري در زمينه آماده سازي و پذيرايي از نمازگزاران و روزه داران بوديم که جاي تقدير و تشکر دارد.
آيت ا... محمدي اظهار کرد: در آستانه عيد بزرگ غدير قرار داريم که بايستي نسبت به برگزاري باشکوه و مثال زدني اين جشن بزرگ و مهم که در تاريخ اسلام بي نظير است حساسيت و دقت بيشتري داشته باشيم چرا که اين عيد سعيد تاريخ اسلام را رقم زده است و به عنوان بزرگترين عيد شيعيان محسوب مي‌شود.
در ادامه اين جلسه دبير ستاد برگزاري نماز عيد فطر همدان گفت: در حدود يک دهه است که نماز باشکوه عيد فطر در مصلي همدان برگزار مي‌شود که هر سال نسبت به سال‌هاي گذشته از لحاظ کمي و کيفي در مسير جلو گام برداشته ايم و امروز جزء برترين شهرهاي کشور در برگزاري نماز عيد سعيد فطر هستيم.
حجت‌الاسلام سيد مرتضي حسني حلم اظهار کرد: در برگزاري اين مراسم شاهد تلاش‌ها و خدمات رساني مناسب دستگاه‌هاي خدمت‌رسان، دستگاه‌هاي نظامي و انتظامي، صداوسيما، اداره کل اوقاف وامور خيريه، اداره کل کتابخانه‌ها و ساير دستگاه‌ها و ارگان‌ها هستيم که در اين ميان شهرداري همدان از يک هفته قبل مراحل آماده سازي، آذين بندي و خدمت‌رساني در تپه مصلي همدان را عهده دار بود و امسال نيز همچون سال‌هاي گذشته شاهد تلاش شبانه روزي مديريت و کارکنان اين دستگاه خدمات رسان بوديم که توانستند با اقدامات و فعاليت‌هاي ارزنده و پذيرايي مناسب، رضايت نمازگزاران و روزه داران را به دست آورند که اين موضوع جاي قدرداني و تشکر دارد.
شهردار همدان نيز با بيان اينکه اين دستگاه خدمات رسان در کنار مباحث عمراني و خدماتي در سطح شهر به مباحث و موضوعات فرهنگي و ديني اهتمام ويژه دارد به ارايه بخشي از خدمات و اقدامات شهرداري همدان در برگزاري نماز عيد سعيد فطر پرداخت و اظهار کرد:‌ مجموعه دستگاه‌هاي شهرداري همدان طبق سال‌هاي گذشته و بر اساس وظايف محول شده اقدامات مهمي طي هفته پاياني ماه مبارک رمضان در راستاي باشکوه برگزار شدن نماز عيد سعيد فطر انجام دادند.
عباس صوفي اضافه کرد: طي 7 روز اقدامات لازم در راستاي برگزاري هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن نماز عيدسعيد فطر در دستور کار قرار گرفت که در اين رابطه عمليات تسطيح، لکه گيري و آب پاشي در حجم 30 هزار مترمربع با استفاده از گريدر و غلتک در تپه مصلي همدان توسط عوامل شهرداري انجام شد که علاوه بر اين موضوع مي‌توان جابجايي رايگان نمازگزاران عيدسعيد فطر با بيش از 200 دستگاه اتوبوس درون شهري، توزيع 40 هزار بسته پذيرايي با بسته بندي کاغذي، توزيع کيسه‌هاي پارچه‌اي براي حمل کفش نمازگزاران در راستاي حفاظت محيط زيست، چاپ و توزيع 15 هزار عدد کارت مربوط به دعاي قنوت نماز عيد فطر و اعلام مسير استقرار اتوبوس‌هاي درون شهري جهت راهنمايي نمازگزاران، خط‌کشي خيابان‌هاي منتهي به جايگاه نماز عيد فطر، رنگ آميزي جدول‌ها و حفاظ‌ جاده موجود در مسير مصلي، اجراي جداره سبز جديد، گلدان گذاري در مسير، نصب و گل آرايي طاق نصرت و گل آرايي روبه‌روي محراب و جايگاه و مسير مصلي در محل برگزاري نماز، تأمين دستگاه صوتي نماز،جلوگيري از حضور وانت بارها و بساط گستران در معابر و پارکينگ اطراف مصلي، نصب بنر اطلاعات مسير توقف اتوبوس‌ها در سه نقطه، استقرار خودروي آتش نشاني در محل برگزاري نماز، پاک سازي و جمع آوري نخاله، تنظيف، رفع نواقص جزيي، راه‌اندازي سرويس‌هاي بهداشتي، لکه گيري مسيرهاي منتهي به مصلي و اقدامات لازم براي جايگاه سخنراني، چاپ و نصب بنر تبريک عيد در مصلي و... اشاره کرد که اميدوارم توانسته باشيم ميزبان خوبي براي شهروندان همداني باشيم و رضايت خداوند متعال و شهروندان را در اين روز فرخنده و مبارک را کسب کرده باشيم.
در پايان اين مراسم با اهداي لوح از سوي نماينده ولي فقيه در استان و دبير ستاد برگزاري نماز عيد فطر همدان از زحمات و تلاش‌هاي شهرداري همدان و دستگاه‌هاي زير مجموعه، دستگاه‌هاي نظامي و انتظامي، اداره کل اوقاف و امور خيريه، اداره کل کتابخانه‌هاي استان، صداو سيماي مرکز همدان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، شرکت توزيع نيروي برق و شرکت آب و فاضلاب و ساير دستگاه‌هايي که در برگزاري باشکوه نماز عيد سعيد فطر مشارکت و فعاليت داشتند تقدير به عمل آمد.