صفحه 2      شماره  4011      شنبه 16 تیر 1397


مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري همدان:
سينماها، بازار و زندان مرکزي همدان نيازمند ايمن‌سازي
هگمتانه، گروه خبر همدان: مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري همدان گفت: سينماها، بازار و زندان مرکزي همدان نيازمند ايمن‌سازي است.
محمدرضا بياناتي در کارگروه آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان با بيان اينکه يکي از مشکلات گرم شدن هوا ورود مار به منازل مسکوني است، ادامه داد: در باغات و فضاي سبز 137 مورد ورود مار طي سال گذشته را شاهد بوديم که امسال بيشتر شده است.
بياناتي ياد آور شد: در حريق پوشش گياهي و گياهان خودرو پيش‌بيني امسال بيش از 700 مورد است.
بياناتي با تأکيد بر اينکه سال گذشته حريق انبارها 9 مورد بود که به معضلي در بازار همدان تبديل شده بود، گفت: حريق در مراکز سنتي 9 مورد بوده، حريق مخروبه‌ها 64 مورد بوده که به علت وجود معتادان در مخروبه‌ها مشکل‌آفرين شده است.
مديرعامل سازمان آتش‌نشاني همدان بيان کرد: در بخشي از محدوده پرتردد شهر در پياده‌راه بوعلي، اکباتان و ميدان امام(ره) دچار مشکل بوديم که با رايزني‌هاي لازم زميني در منطقه بين‌النهرين تهيه شد و با استقرار امکانات آتش‌نشاني به صورت موقت در شلوغ‌ترين نقطه در حال ارائه خدمات است.
بياناتي با اشاره به رهاسازي بلاتکليف کانتينرهاي سوخت‌رساني پس از حادثه، تصريح کرد: ماه گذشته سه عمليات در تانکرهاي سوخت‌رساني داشتيم که حتي سازمان را نيز دچار مشکل کرد و مجبور شديم يک منطقه را نيز مسدود کنيم بنابراين دستگاه‌هايي که مواد نفتي ارسال مي‌کنند بايد مسؤوليت کانتينرها را بپذيرند.
بياناتي با اشاره به تعيين مهلت 45 روزه ديگر براي ايجاد تأسيسات و ايمني لازم در ساختمان‌هاي شهر، يادآور شد: درخواست داريم بعد از اين مدت برخي اماکن که اقدامات لازم را انجام نداده‌اند با همکاري دستگاه قضايي پلمب ‌شوند و بهانه‌هايي از قبيل نبود اعتبار پذيرفتني نيست.
وي با بيان اينکه در حوزه سينما با توجه به تردد بالا پايش انجام مي‌شود، اظهار کرد: متأسفانه مسؤولان مربوطه به بهانه‌هاي مختلف از ايجاد ايمني و تأسيسات لازم در سينماها شانه خالي مي‌کنند.
مديرعامل سازمان آتش‌نشاني تصريح کرد: در حوزه ايمني و پايش‌ها از مراکز درماني خوب استقبال شد اما در بازار مشکل داريم که کمي با ايجاد پياده‌راه اکباتان، تردد در اين مسير راحت‌تر شده است.
وي با تأکيد بر اينکه در حوزه بازار مشکل داريم، اظهار کرد: بايد با اصناف اين موضوعات حل شود، اگر اتفاقي بيفتد بايد مسؤولان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف پاسخگو باشند چراکه به اندازه کافي مکاتبات داشتيم و تذکرات لازم را در اين زمينه داده‌ايم. بياناتي بيان کرد: پايش مراکز مراقبتي و بازداشتگاهي استان نيز انجام شد و بايد براي ايمني و تأسيسات زندان مرکزي فکر جدي شود.