صفحه 4      شماره  4007      دوشنبه 11 تیر 1397


حاجي بابايي نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس عنوان کرد:
آغاز بهسازي روستاي گردشگري «خاکو» همدان
هگمتانه، گروه شهرستان: نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي از آغاز عمليات اجرايي بهسازي روستاي گردشگري «خاکو» در همدان خبر داد.
حميدرضا حاجي بابايي در بازديد از منطقه گردشگري خاکو با تأکيد بر اهميت گردشگري روستايي در برنامه‌هاي توسعه‌اي کلانشهر همدان گفت: ظرفيت‌هاي روستايي همدان اين فرصت را ايجاد کرده است.
وي برنامه‌ريزي براي توسعه گردشگري روستايي با هدف توسعه کسب و کارهاي محلي، اشتغال پايدار جوانان روستايي، حفظ و انتقال ميراث فرهنگي و بومي و تلاش براي ماندگاري روستاييان در روستاها را از اهداف اين اقدام برشمرد و گفت: توسعه گردشگري روستايي به درک زيبايي‌ها و در نهايت افزايش سطح درآمد ناخالص ملي کمک مي‌کند.
وي افزود: در اين راستا بهسازي روستاهاي گردشگري در دستور کار قرار گرفت که بهسازي بافت ارزشمند روستايي «خاکو» در اين برنامه قرار دارد.
حاجي بابايي اظهار کرد: پروژه بهسازي روستاي خاکو با اعتباري افزون بر 625 ميليون تومان از منابع اعتباري ملي، از سوي بنياد مسکن انقلاب اسلامي تأمين و آغاز شده است.
وي بيان کرد: کف‌سازي معابر، جداره آجري و سنگي و خشتي با حفظ و احياي بافت ارزشمند روستا و مبلمان روستايي و ساماندهي ورودي‌هاي روستا از اين جمله اقدامات مدنظر است.
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي تأکيد کرد: همدان با عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران که زمينه انتخاب اين شهر، به عنوان پايتخت گردشگري آسيا را فراهم کرده و ميزباني اجلاس وزيران جهانگردي کشورهاي آسيايي و اجلاس دوره‌اي سازمان جهاني گردشگري UNWTO را به همدان داده نشان از ظرفيت‌هاي موجود است و ميزباني رويدادهاي 2018 فرصت ارزشمندي براي توسعه کلانشهر همدان را فراهم کرده است.
وي گفت: همدان ظرفيت محوريت گردشگري منطقه را داراست و سرمايه‌گذاري در اين حوزه علاوه بر توليد ثروت و منافع اقتصادي با عنوان صادرات پنهان، زمينه‌هاي توسعه اجتماعي، فرهنگي و زيست محيطي را ايجاد مي‌کند.