صفحه 7      شماره  3990      دوشنبه 21 خرداد 1397


قارچ‌هاي سمي با پخته شدن بي خطر نمي‌شوند
هگمتانه، گروه زندگي سالم: قارچ‌هاي سمي از لحاظ ظاهري شباهت زيادي به قارچ‌هاي خوراکي دارند و تشخيص آن ها، توسط افراد عادي ميسر نيست.
دکتر کامبيز سلطاني نژاد، دبير انجمن سم شناسي و مسموميت‌هاي ايران درباره تشخيص قارچ‌هاي سمي و خوراکي گفت: درجهان بيش از پنج هزار گونه قارچ وجود دارد که حدود 100 گونه از آن‌ها براي انسان سمي است.با فرا رسيدن فصل بهار، با رويش تعدادي از گونه‌هاي سمي قارچ در برخي نقاط کشور مواجه هستيم، شرايط خاص آب وهوايي، به ويژه بارندگي‌هاي اخير وشرايط محيطي مانند نور ودماي هوا، ميزان رويش و تکثير قارچ‌هاي سمي را دراستان‌هاي غربي افزايش داد. روش تشخيص قارچ سمي و گونه‌هاي خوراکي آن به شيوه کاملا علمي و تخصصي توسط متخصصان ميسر است. قارچ‌هاي سمي از لحاظ ظاهري شباهت زيادي به قارچ‌هاي خوراکي دارند و تشخيص آن ها، توسط افراد عادي ميسر نيست، به همين دليل امسال با تعداد زيادي از اين گونه مسموميت‌ها در کشورمان مواجه شديم. 
مردم بايد توجه کنند که به هيچ وجه، قارچ‌هاي خودرويي را که در دشت‌ها و جنگل‌ها مي‌رويد نچينند و مصرف نکنند، اين گونه قارچ‌ها با پختن، کبابي يا آب پز کردن، باز هم سمي مي‌مانند و مواد سمي آن‌ها تخريب نمي‌شود.سلطاني نژاد با تأکيد بر اين که مردم بايد از قارچ‌هاي خوراکي بسته بندي شده و داراي مجوز وزارت بهداشت استفاده کنند، درباره علايم و نشانه‌هاي مسموميت با قارچ‌هاي سمي، اظهار کرد: 90 درصد مسموميت‌هاي شديد با قارچ ها، به دليل ماده‌اي سمي به نام آماتوکسين است که اين ماده به طور عمده روي کبد تأثير مخرب مي‌گذارد.
علايم مسموميت با قارچ، در دو مرحله بروز مي‌کند، مرحله اول، 6 تا 12 ساعت پس از مصرف قارچ با نشانه‌هايي نظير تهوع و استفراغ، دردهاي شکمي و احساس ضعف بروز مي‌کند و مرحله دوم 24 ساعت بعد از علايم اوليه، با ضعف، سرگيجه و کاهش سطح هوشياري خود را نشان مي‌دهد که اين حالات ناشي از درگيري کبدي و کليوي در فرد مسموم است که ممکن است باعث مرگ وي شود.