صفحه 3      شماره  3973      پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397


مقتدي صدر:
به دنبال تشکيل دولت تکنوکرات در عراق هستيم
هگمتانه، گروه ايران و جهان: رهبر جريان صدر اعلام کرد، عراق در مقابل تشکيل دولت تکنوکرات قرار دارد.
به گزارش سايت شبکه سومريه نيوز، مقتدي صدر،‌ رهبر جريان صدر در حالي که ائتلاف مورد حمايتش يعني "سائرون" پيشتاز انتخابات پارلماني است و تمام معادلات سياسي در اين کشور را به هم زده و ائتلاف‌هاي آينده را در هاله‌اي از ابهام قرار داده در توئيتي گفت: عراق در برابر تشکيل دولت تکنوکرات قرار دارد.
صدر اظهار کرد، هرگز به دنبال خوب جلوه دادن اوضاع نخواهيم بود. ما به دنبال تشکيل دولت تکنوکرات هستيم که باب رزق و روزي را به روي ملت باز کند، نه اينکه زمينه‌اي براي سرقت احزاب باشد.
وي افزود: سازمان‌هاي اقتصادي هرگز در اين دولت جايي ندارند.
گفته مي‌شود منظور از سازمان‌هاي اقتصادي گروه‌هاي سري هستند که برخي احزاب براي مذاکره به منظور دستيابي به پست‌هاي مهم در ادارات دولتي و نهادهاي آن تشکيل مي‌دهند؛‌ امري که در فضاي سياس عراق شايع است.
بعد از اعلام نتايج اوليه انتخابات در عراق ائتلاف سائرون گوي سبقت را از ديگر رقبايش ربوده و پيشتاز است اما فاصله زيادي با ديگر فهرست‌هاي انتخاباتي ندارد لذا براي تشکيل دولتي فراطايفه‌اي دارد.
تعداد زيادي از رهبران عراقي در راس آنها حيدر العبادي به مقتدي صدر تبريک گفته‌اند. بعد از ائتلاف سائرون فهرست الفتح و در رتبه سوم ائتلاف النصر به رياست العبادي قرار دارند.