صفحه 3      شماره  3962      شنبه 15 اردیبهشت 1397


رئيس دفتر رئيس جمهور:
پيش‌بيني‌ها براي خروج احتمالي آمريکا از برجام 
اتخاذ شده است
هگمتانه، گروه ايران و جهان: رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: پيش‌بيني‌هاي لازم براي خروج احتمالي آمريکا از برجام اتخاذ شده است.
محمود واعظي در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه مشهد در آستانه سفر رئيس جمهور به اين خطه، اظهار کرد: با توجه به اين که در آستانه 22 ارديبهشت و زمان اعلام آمريکا براي ماندن در برجام و يا خروج از آن هستيم؛ سفر دکتر روحاني از اهميت دو چنداني برخوردار خواهد بود. 
وي با اشاره به تبليغات منفي و مسموم رسانه‌هاي خارجي و برخي ايادي داخلي آنها مبني بر القاي اختلاف بين دولت و برخي شخصيت‌هاي اين استان افزود: به فضل الهي نگاه حمايتي مردم به اين سفر و حضور پر شور آنها در مراسم ديدار با رئيس جمهور منتخب در سبزوار و نيشابور، توطئه‌هاي دشمنان را خنثي مي‌کند. 
رئيس دفتر رئيس جمهور با بيان اينکه از اواخر سال گذشته پيش‌بيني‌هاي لازم براي مقابله با خروج احتمالي آمريکا از برجام صورت گرفته و براي برخورد منطقي با اين تصميم آمادگي وجود دارد، گفت: به گونه‌اي برنامه‌ريزي شده که در صورت خروج آمريکا از برجام؛ کشور، چندان متاثر از تبعات ناشي از اين اقدام نشود. وي افزود: به مدد همراهي مردم با دولت، تحت رهبري‌هاي مقام معظم رهبري، اين موضوع به بهترين شکل مديريت خواهد شد.
واعظي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به توجه جدي دولت به خراسان رضوي عنوان کرد: تلاش بر اين است که علاوه بر لحاظ کردن نيازهاي مردم استان، زائران نيز در برنامه‌هاي اين خطه به صورت ويژه ديده شوند. رئيس دفتر رئيس جمهور کاهش تصدي گري دولت و برون سپاري وظايف غير حاکميتي را به بخش خصوصي يکي از رويکردها و اولويت‌هاي دولت برشمرد و گفت: اين مهم در خراسان رضوي به خوبي به اجرا در آمده است.
واعظي اظهار کرد: به مدد همراهي تمامي بخش‌ها و همراهي جدي آستان قدس رضوي شاهد تحولات بسيار خوبي در اين استان هستيم. وي به وجود حدود سه ميليون جوياي کار در کشور اشاره و تصريح کرد: ايجاد شغل اولويت اول دولت است که اين مهم با سرمايه‌گذاري ها، تسهيلات و.... مديريت و ساماندهي مي‌شود.
رئيس دفتر رئيس جمهور ادامه داد: خراسان رضوي طي سال گذشته در حوزه اشتغال عملکرد شاخصي داشته و رتبه نخست کشور در ايجاد فرصت‌هاي جديد شغلي را به خود اختصاص داد.