صفحه 3      شماره  3962      شنبه 15 اردیبهشت 1397


آيت‌ا... موحدي کرماني:
آمريکا عليه ما اقدام کند، سيلي خواهد خورد
ما نمي‌ترسيم، ما ارتش، سپاه، شهيد حججي‌ها و قاسم سليماني‌ داريم
هگمتانه، گروه ايران و جهان: خطيب روز گذشته نماز جمعه تهران گفت: به دنياي استکبار اعلام مي‌کنيم ما ايستاده‌ايم؛ ما قوي و قدرتمند هستيم.
آيت‌ا... محمدعلي موحدي کرماني با اشاره به تهديدات اخير آمريکا ضد کشورمان گفت: آمريکا و اروپا عزم‌شان را براي از بين بردن اسلام جزم کرده‌اند، الان هم همانند گذشته آمريکا با همراهي کردن اروپا و عربستان و نوکرش اسرائيل به دنبال لطمه زدن به مسلمانان و اسلام هستند.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اخيراً آمريکايي‌ها تلاش‌ دارند که اروپايي‌ها، عربستان و اسرائيل را با خود همراه کنند و از اين صحنه برخي‌ متزلزل مي‌شوند که مبادا در آنها اين اتفاق رخ دهد؛ ما خدا را داريم اگر آنها قصد جنگ داشته باشند با ما نمي‌جنگند، آنکه با خدا خواهند جنگيد که قطعاً شکست مي‌خورند و نابود مي‌شوند. وي ادامه داد: ما به دنياي استکبار اعلام مي‌کنيم ما ايستاده‌ايم؛ ما قوي و قدرتمند هستيم.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه اين درخت که ريشه‌هايش در زمين است و شاخ و برگ آن رو به آسمان رفته است با تشرهاي خيالي دشمنان تکان نمي‌خورد، افزود: اين اسلام است که در برابر کفر ايستاده است و ما افتخار اين را داريم که علم اسلام را بر دوش داريم. وي تصريح کرد: ما نمي‌ترسيم، ما ارتش، سپاه، شهيد حججي‌ها و قاسم سليماني‌ داريم و ايستاده‌اند و ما به آنها اعلام مي‌کنيم هرچه در مقابل ما بايستند و دست و پا بزنند و هر اقدامي انجام دهند، سيلي محکمي خواهند خورد.
وي گفت: اگرچه دشمنان ما دشواري‌هايي براي ما ايجاد مي‌کنند و دنيا را پر از ظلم و جور مي‌کنند اما بايد بدانند که مطمئناً نابود خواهند شد و مهدي‌ (عج) خواهد آمد و دنيا را پر از عدل و داد مي‌کند.
آيت‌ا... موحدي کرماني با اشاره به روز معلم و اين که اين روز، روز بزرگي است، ادامه داد: مقام معلم والاست چون ارزش تعليم و تربيت بالا است.
وي تصريح کرد: بحمدا... آموزش و پرورش ما دو واژه دارد که هم آموزش و هم پرورش است، هم ياد مي‌دهد و هم انسان‌ها را پرورش مي‌دهد. البته بايد ما نيز وظايف خود را در برابر علمي که آموخته‌ايم را بدانيم.
امام جمعه موقت تهران با تأکيد بر اين که سفارش مي‌کنم کتاب‌هاي شهيد مطهري را بخوانيد زيرا براي تمام اقشار مختلف جامعه نوشته شده است، اظهار کرد: يکي از ويژگي‌هاي شهيد مطهري اين بود که عالم به زمان خودش بود، زمان‌شناس و خطرشناس بود و به دنبال اين بود که خطراتي که اسلام را تهديد مي‌کند کشف کند.
آيت‌ا... موحدي کرماني عنوان کرد: سال 57 که قصد حضور در نجف را داشتم تا خدمت امام خميني(ره) برسم، قبل از سفر شهيد مطهري به بنده گفتند که به منزل من بيا تا موضوعي را بگويم، وقتي به منزل ايشان رفتم به بنده گفتند که به امام بگوييد خطري که الان ما را تهديد مي‌کند خطر فرقاني‌ها است که در لباس دين در حال ضربه زدن به اسلام هستند.
وي افزود: مجله زن آن روز درباره حقوق زن‌ها حرف‌هاي بي‌ربطي زد که شهيد مطهري به آنها پيام داد که ما هم حرف‌هايي داريم و حرف‌هاي ما را نيز منعکس کنيد و پس از اين که شهيد مطهري چند جوابيه به آنها داد آنها رسوا شدند. امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: البته خيانت‌هاي بزرگي نيز علماي درباري اسلام‌نما داشتند که مستکبران آنها را استخدام کردند و به آنها مقام دادند و آنها انسان‌ها را گول زدند.
آيت‌ا... موحدي کرماني با اشاره به روز کارگر، گفت: آفرين بر کارگران ما که توانسته‌اند خدمات ارزنده‌اي ارائه کنند البته مسؤولان نيز بايد به فکر حل مشکلات کارگران و راهي را براي کار و توليد آنها پيدا کنند.
وي با اشاره به برگزاري نمايشگاه کتاب در مصلاي تهران، ادامه داد: همه مردم بايد کتابخوان شوند البته وزارت ارشاد اين نکته را در نظر بگيرد که همه کتاب‌هايي که در اختيار مردم گذاشته شده را بررسي کند، اگر قسمتي از يک کتاب گمراه کننده باشد آن فرد که آن را مي‌خواند گمراه مي‌شود و آن کتاب را به خانه مي‌برد و ديگران را نيز گمراه مي‌کند و مسؤولان وزارت ارشاد در اين گناه شريک خواهند بود. وي با بيان اين که تمام علما مي‌گويند حفظ کتاب‌هاي گمراه کننده حرام است، خاطرنشان کرد: مسؤولان بايد بدانند کتاب‌هايي که توزيع مي‌کنند مانند غذايي است که در اختيار مردم قرار مي‌گيرد و اگر کتابي گمراه کننده باشد جوان‌ها را از نظر اخلاق و فکري مي‌کشد.