صفحه 6      شماره  3956      چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397


نمايندگان ملاير مطرح کردند:
ادامه ساخت بيمارستان خيرساز روستاي جوراب
آغاز عمليات احداث راه‌آهن ملاير- همدان در آينده نزديک
هگمتانه، گروه شهرستان: نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي گفت: در نشست نمايندگان ملاير در مجلس شوراي اسلامي و خيّر ملايري حاج حسن توکلي با دکتر قاضي‌زاده‌هاشمي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، مسائل، مشکلات و نيازهاي اين شهرستان در حوزه بهداشت و درمان مورد بررسي و پيگيري قرار گرفت.
حجت‌الاسلام احد آزاديخواه در گفت‌وگويي نتيجه اين ديدار را براي مردم ملاير مطلوب قلمداد کرد و با بيان اينکه عدم توقف بيمارستان 96 تختخوابي خيرساز روستاي جوراب يکي از درخواست‌هاي مهم نمايندگان در اين نشست بود، اظهار کرد: ساخت اين بيمارستان بايد به عنوان يک بيمارستان 150 تختخوابي ادامه پيدا کند تا بتواند نيازهاي مردم را برآورده سازد که وزير بهداشت نيز دستور لازم براي ادامه ساخت اين بيمارستان را صادر کرد.
وي افزود: تکميل و تجهيز پلي‌کلينيک تخصصي ملاير، مرکز آنژيوگرافي و اختصاص سه دستگاه آمبولانس براي بيمارستان‌هاي ملاير و يک دستگاه آمبولانس براي مرکز تروما از ديگر درخواست‌هاي نمايندگان ملاير بود که وزير بهداشت در اين زمينه نيز دستورات لازم را صادر کرد.
حجت‌الاسلام آزاديخواه خاطرنشان کرد: اختصاص دو ميليارد تومان اعتبار براي پاراکلينيک اتاق عمل، يک ميليارد تومان براي محوطه‌سازي بيمارستان امام حسين(ع)، کمک براي ديوارکشي 17 باب خانه بهداشت و 20 مرکز بهداشتي و درماني و ارتقاي مراکز درماني شهر جوکار و علي‌آباد دمق از ديگر رهاوردهاي ديدار نمايندگان ملاير با وزير بهداشت بود که وي مساعدت‌هاي لازم را در اين زمينه به عمل آورد.
* گام‌هاي بلندي در حوزه درمان و سلامت ملاير برداشته شده است
ديگر نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين رابطه گفت: در نشست نمايندگان ملاير با وزير بهداشت نيازهاي شبکه بهداشت و درمان ملاير منعکس و دستورات لازم براي گشايش در عرصه‌هاي مورد نظر از سوي وي صادر شد.
محمد کاظمي افزود: در اين نشست حاج حسن توکلي، خيّر حوزه سلامت شهرستان به عنوان باني بيمارستان خيرساز 96 تختخوابي، درخواست خود مبني بر افزايش ظرفيت بيمارستان تا 150 تخت را مطرح کرد که مورد موافقت وزير قرار گرفت.
وي ادامه داد: تخصيص اعتبارات لازم براي تجهيز پلي‌کلينيک تخصصي ملاير، خريد تجهيزات مورد نياز مراکز درماني، خريد آمبولانس و احداث ساختمان مرکز آنژيوگرافي نيز از ديگر مواردي بود که طرح و با دستور موافق وزير بهداشت و درمان همراه شد.
کاظمي ابراز اميدواري کرد با تأمين اعتبارات مذکور، بخش عمده‌اي از نيازهاي کنوني مرتفع و با افزايش امکانات تشخيصي و درماني، زمينه خدمت‌رساني مضاعف به ساکنان شهرستان ملاير فراهم شود.
* آغاز عمليات احداث راه آهن ملاير- همدان در آينده نزديک
نماينده مردم ملاير در مجلس دهم در بخش ديگري از سخنانش اظهار کرد: در نشستي با معاونان وزارت راه و شهرسازي و مديران راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران، تصميمات لازم براي آغاز سريع فاز اجرايي احداث مسير ريلي ملاير-همدان اتخاذ شد.
وي ادامه داد: اين محور به طول 70 کيلومتر و در دو بخش 35 کيلومتري احداث مي‌شود و با بهره‌برداري از آن، ملاير با اتصال به شبکه ريلي مرکزي کشور از يکسو و از سوي ديگر با اتصال به راه‌آهن غرب به عنوان محور ارتباطي راه‌آهن غرب ايران شناخته خواهد شد که اين امر بسترساز رونق بيش از پيش شهرستان است.
کاظمي با اشاره به اينکه اين نشست در ادامه سلسله جلسات نماينده مردم ملاير با وزير و معاونان وزارت راه و شهرسازي و با هدف توسعه کمي و کيفي راه‌هاي ارتباطي شهرستان برگزار شد، گفت: در اين جلسه راهکارهاي حل مشکلات مالي و اعتباري بهسازي محورهاي مواصلاتي ملاير- بروجرد و ملاير- توره تعيين و دستورات لازم صادر شد.