صفحه 6      شماره  3956      چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397


تيم سرخپوشان از ليگ برتر کنار مي‌کشد
انحلال، اين بار در انتظار فوتسال همدان
هگمتانه، گروه ورزش: تيم فوتسال سرخپوشان نماينده استان همدان در ليگ برتر اميدهاي کشور به دليل عدم حمايت مسوولان، از ليگ برتر انصراف خواهد داد.
اپيدمي انصراف و انحلال تيم‌هاي ورزشي در استان همدان، يکي از نکات مبهم ورزش ما بوده، هست و انگار خواهد بود. تا جايي که باعث نابودي استعدادهاي ناب ورزشي استان شده است.
همه بسکتباليست‌‌دوستان همداني خاطره حضور موفق تيم پگاه همدان در ليگ برتر را به خاطر دارند، تيمي که مشخص نشد چرا و چگونه به يکباره از ليگ برتر انصراف داد.
هاکي دانشگاه آزاد، تيم واليبال اتحادجوان، تيم کشتي و شايد ده‌ها تيم ديگر، زماني بار حرفه‌اي ورزش استان را به دوش مي‌کشيدند که امروز حيات خارجي ندارند و در صفحه جغرافياي ورزش محو شده و تبديل به برگي از کتاب تاريخ شده‌اند.
تيم فوتسال عليصدر هم نمونه‌اي از اين تيم‌ها بود که با کج‌سليقگي راه ديگر تيم‌هاي ذکر شده را در پيش گرفت و اميد فوتساليست‌هاي جوان همداني را به يک حسرت تبديل کرد.
اما همين جوانان فوتساليست همداني يک دو سالي بود در تيم «سرخپوشان» تلاش مي‌کردند تا دوباره تيمي بسازند از جنس عليصدر که با اقتدار راهي ليگ‌هاي بالاتر مي‌شود.
سرخپوشان همداني در رده‌ سني اميد از ليگ استاني شروع کردند تا اينکه در سال گذشته با درخشش در ليگ دسته اول، موفق شدند جواز حضور در ليگ برتر رده‌ سني اميد را کسب کنند.
حالا سرخپوشان در ليگ برتر رده‌ سني اميد به عنوان يک نشان شاخص معرفي شده است، تيمي با فوتساليست‌هاي بومي که تبديل شده بودند به کابوس شبانه ديگر تيم‌ها.
اما انگار تاريخ انقضاء اين تيم نيز به پايان رسيده است و راهي را در پيش گرفته که تيم‌هاي مختلف استان از جمله عليصدر رفته بودند.
در اين روزهاي کم تا شروع مسابقات ليگ برتر اميد، انگار تيم سرخپوشان در حال انصراف از ليگ برتر و شايد انحلال کامل تيم خود هستند.
* حتي سالن براي تمرين کردن هم نداريم
مديرعامل تيم سرخپوشان همدان در گفتگويي با تأييد شايعات انصراف از ليگ برتر گفت: متأسفانه بايد اين موضوع را تأييد کنم و بگويم در حال جمع‌بندي براي انصراف از ليگ برتر هستيم.
سعيد بهدوز ادامه داد: اين موضوع را به صورت شفاهي با کميته فوتسال فدراسيون فوتبال در ميان گذاشته‌ايم و ظرف امروز و فردا نيز نامه رسمي انصراف خود را به صورت مکتوب ارسال خواهيم کرد.
وي با اشاره به دلايل انصراف تيم سرخپوشان از ليگ برتر افزود: از وقتي که توانستيم جواز حضور ليگ برتر را کسب کنيم، هيچ يک از مسؤولان ورزشي استان سراغي از ما نگرفتند و هيچ گونه حمايتي از ما نداشتند.
مديرعامل تيم سرخپوشان همدان بيان کرد: تيم ما يک تيم کاملاً خصوصي است که در سال‌هاي گذشته با هزينه‌هاي شخصي به اين جا رسيده است، اما تيم‌داري در ليگ برتر بدون حمايت مسؤولان ورزشي ميسر نخواهد بود.
وي اضافه کرد: نوزدهم ارديبهشت‎ يعني تنها 15 روز ديگر، آغاز ليگ برتر است اما ما هنوز نمي‌دانيم زمين و سالن مسابقه و تمرين ما کدام است.
بهدوز تصريح کرد: بارها درخواست برگزاري جلسه‌اي براي بررسي اين موضوع را داده‌ايم که هنوز ميسر نشده است و در حال از دست دادن زمان هستيم.
وي گفت: من در اين راه تنها دلم براي جوانان با استعداد همداني مي‌سوزد که با اين کار، فوتسالشان نابود نشود زيرا آنها سالهاست با دل و جان براي رسيدن به اين جايگاه و درخشش در ليگ برتر اميدهاي کشور تلاش مي‌کنند.
مديرعامل تيم سرخپوشان خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است با انحلال و انصراف تيم‌هاي استان، تنها ورزش و ورزشکاران همداني ضرر کرده‌اند و اميدوارم مسؤولان ارشد استان و ورزش همدان از تاريخ درس بگيرند.