صفحه 1      شماره  3948      دوشنبه 27 فروردین 1397


جمع‌آوري متکديان با هدف ايجاد فضاي مناسب در شهر
هگمتانه، گروه خبر همدان: سرپرست معاونت خدمات شهري از جمع‌آوري متکديان با هدف ايجاد فضاي مناسب در شهر خبر داد.
به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري همدان، وحيد علي‌ضمير بيان کرد: با توجه به بررسي‌هاي به عمل آمده در خصوص پراکندگي متکديان در شهر همدان و مدت حضور و تنوع آنها، شهرداري چندين نقطه شهر را با هدف ايجاد فضاي مناسب و آرام بخش تحت مراقبت مستمر قرار داده است.
علي ضمير گفت: شهرداري به منظور ساماندهي متکديان، کارتن خواب‌ها و افراد بي سرپرست و رفع هرگونه ناهنجاري ناشي از حضور اين افراد، در سال 96 بيش از 120 متکدي را جمع‌آوري کرده که پس از غربالگري به بهزيستي، کميته امداد امام(ره) و مراجع قضايي معرفي شدند و يا به خانواده يا شهرستان محل سکونتشان انتقال داده شده‌اند. 
وي با اشاره به اين که افراد کارتن خواب، افرادي بدون مکان و اقامتگاه براي استراحت شبانه هستند اظهار کرد: حضور کارتن‌خواب‌ها در گرم‌خانه تنها محدود به ساعات شب است و افراد متقاضي براي حضور در گرم‌خانه بدون هيچ محدوديتي مي‌توانند مراجعه کنند.
وي با بيان اين که گرم‌خانه در طول سال داير و دو نفر نيرو به صورت ثابت در آنجا مستقرند، عنوان کرد: در سال 96 گرم‌خانه بيش از 1 ميليارد و 200 ميليون ريال هزينه داشته است و خدماتي شامل توزيع غذا در دو نوبت شام و صبحانه، مواد شوينده و بهداشتي جهت مصرف کارتن خواب‌ها و... در آنجا ارائه مي‌شود.
سرپرست معاونت خدمات شهري اعلام کرد: متوليان گرم‌خانه در خصوص اسناد هويتي، اشتغال و بازگشت به خانواده اين افراد با ثبت احوال، امور اجتماعي استانداري، آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي و بهزيستي همکاري لازم را دارند.