صفحه 4      شماره  3934      سه شنبه 22 اسفند 1396


نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي:
دست‌هاي آلوده انگليس 
بر سر فرقه شيرازي‌ها
هگمتانه، گروه شهرستان: نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه انگليس پشت همه توطئه‌ها و اتفاقات ناگوار در ايران است، گفت: آزاد کردن عاملان حمله به سفارت ايران در لندن بار ديگر چهره انگليس را به ايران نشان داد.
محمدعلي پورمختار روز گذشته در گفتگويي، با اشاره به حمله فرقه شيرازي‌ها به سفارت ايران، اظهار کرد: دولت و دستگاه ديپلماسي نبايد از اين مسائل ساده بگذرند. وي تصريح کرد: دولت انگليس در اين زمينه تعلل کرده است؛ چراکه وارد شدن به سفارت يک کشور کار آساني نيست.
نماينده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه همدستي بين انگليس و فرقه شيرازي‌ها براي همگان ثابت شده است، ادامه داد: سال 60 حمله به سفارت ايران در کشور آلمان اتفاق افتاد که تعدادي از ديپلمات‌هاي ايراني شهيد شدند.
فرقه شيرازي که از آنها به عنوان «شيعه انگليسي» هم ياد مي‌شود، تحت تأثير فردي به‌نام سيد صادق شيرازي است. طرفداران وي از جمله «ياسر حبيب»، صاحب شبکه تلويزيوني ماهواره‌اي الفدک، عموما به نشر مطالب تفرقه‌برانگيز در جهان اسلام شهرت دارند. شبکه تحت مديريت ياسر حبيب، اقدام به پخش زنده تعرض به سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن کرده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در شهريور سال 1395 در خصوص اين فرقه و فعاليت‌هاي آن فرموده بودند: «اين که شما مي‌بينيد راديوها يا تلويزيون‌هايي در دنياي اسلام به وجود مي‌آيد که کار آنها اين است که به‌عنوان شيعه و به نام شيعه، به بزرگان مورد اعتقاد بقيّه‌ فِرق اسلامي بدگويي کنند، اين معلوم است که بودجه‌اش بودجه‌ خزانه‌داري انگليس است؛ اين بودجه‌اش بودجه‌ انگليس [است‌]، اين شيعه‌ انگليسي است.»
چهار تفر از اعضاي گروه «خدام‌المهدي» که گفته مي‌شود از طرفداران يکي از مراجع شيعه به نام آيت‌ا... صادق شيرازي هستند، عصر جمعه 18 اسفند به سفارت ايران در لندن حمله کرده و پرچم ايران را پايين آوردند. اين افراد با ورود به محوطه سفارت روي بالکن رفته و پرچم آبي رنگ گروه خدام‌المهدي را بالا بردند.