صفحه 1      شماره  3934      سه شنبه 22 اسفند 1396


گشايش مرکزي براي تحکيم خانواده در همدان
هگمتانه، گروه خبر همدان: در آئيني مرکز جامع تحکيم خانواده سايبان مهر در همدان گشايش يافت.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، حجت‌الاسلام رضا رويت عصر شنبه در آيين افتتاح مرکز تحکيم خانواده سايبان مهر در همدان با بيان اينکه سال 74 آمار طلاق در کشور 30 هزار مورد بوده اما اکنون به حدود 170 هزار مورد رسيده است، گفت: اوضاوع تحکيم خانواده در ايران خوب نيست اما اين فضا در مقايسه با جوامع غربي بهتر است.
وي با تأکيد بر اينکه فضايي که بر خانواده‌هاي ما سايه افکنده است حبابي بيش نيست گفت: با حرکتي سازنده مي‌توان اين فضا را از بين برد که در اين زمينه ظرفيت‌هاي مردمي مي‌تواند کمک بسزايي داشته باشند.
رويت اظهار کرد: در چند سال اخير حرکت‌هايي در کشور انجام گرفته است که ما نتايج مطلوبي در زمينه کاهش طلاق در برهه‌اي از زمان را به دست آورديم.
مديرعامل بنياد ملي خانواده گفت: استان همدان تجربيات خوبي در زمينه کاهش طلاق دارد که از جمله مي‌توان به بنياد حفظ صيانت از خانواده اشاره کرد.
مديرعامل مرکز جامع تحکيم خانواده سايبان مهر نيز در اين مراسم با بيان اينکه از مدت‌ها پيش به دنبال افتتاح اين مرکز بوده‌ايم گفت: اين مرکز جامع‌ترين مرکز تحکيم خانواده در استان است که براي نخستين بار شروع به کار مي‌کند.
نرجس اسکندريان اظهار کرد: کارگاه‌هاي آموزشي، مشاوره به صورت فردي و گروهي در قالب مشاوره‌هاي پيش از ازدواج، حين و بعد از ازدواج را مي‌توان از جمله خدمات اين مرکز که با همکاري دستگاه‌هاي استان و استانداري تشکيل شده دانست.