صفحه 2      شماره  3925      شنبه 12 اسفند 1396


امام جمعه موقت همدان:
مسؤولاني که بي‌عدالتي کرده‌اند از مردم عذرخواهي کنند
هگمتانه، گروه خبر همدان: امام جمعه موقت همدان گفت: مسؤولاني که در اين بي‌عدالتي که رهبر انقلاب فرمودند نقش داشته‌اند بايد از مردم عذرخواهي کنند.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، آيت‌ا... سيد مصطفي موسوي اصفهاني در خطبه‌هاي وحدت‌آفرين نماز جمعه همدان با اشاره به سخنان اخير رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص بي‌عدالتي در جامعه گفت: عدالت اجتماعي يکي از مطالبات برحق مردم است که همه مردم به خصوص مديران و مسؤولان در تمام سطوح بايد آن را رعايت کنند.
آيت‌ا... موسوي اصفهاني افزود: بي‌عدالتي را در ادارات بايد مديران کل از بين ببرند و حکومتي اسلامي است که در پياده شدن عدل همه مسؤولان تلاش کنند و در مسير عدل و عدالت قدم بردارند.
وي با اشاره به اينکه اسلام به جهاد اکبر که سازندگي نفس است اهميت بسياري قائل است گفت: مسؤولان و مديران موظف هستند در کارها عدالت را رعايت کنند و دادن مقام و منصب را بر پايه عدالت قرار دهند نه روابط خويشاوندي و منفعت‌طلبانه شخصي.
امام جمعه موقت همدان افزود: مسؤولاني که در اين بي‌عدالتي که رهبر انقلاب فرمودند نقش داشته‌اند بايد از مردم عذرخواهي کنند.
آيت‌ا... موسوي اصفهاني تصريح کرد: تعدادي از نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي براي بررسي اصل 49 نامه‌اي را امضا کردند تا اموال نامشروعي را که مسؤولان به دست آورده‌اند بازپس بگيرند.
وي با تسليت رحلت حضرت ام‌البنين(س)، گفت: مادران شهدا چشم و چراغ زندگي ما هستند که گل‌هاي زندگي خود را براي حفظ قرآن، اسلام و امنيت کشور تقديم کردند.
وي تصريح کرد: بزرگترين رسالت يک زن تربيت فرزنداني است که در مسير انقلاب باشند.
آيت‌ا...موسوي اصفهاني با اشاره به در پيش بودن دو مناسبت هفته درختکاري و احسان و نيکوکاري اظهار کرد: همه مردم در قبال يکديگر وظيفه دارند و نبايد همه وظايف را بر عهده کميته امداد امام خميني(ره) و بهزيستي قرار دهيم.
وي بر اهميت درختکاري تأکيد کرد و در زمينه تبديل به احسن کردن موقوفات نيز بيان کرد: نبايد با بهانه تبديل به احسن کردن موقوفات آنها را فروخت و در جاي ديگر هزينه کرد.
وي ادامه داد: تنها در موارد بسيار خاص و استثنايي و ضروري است که مي‌توان موقوفه‌اي را به شکل ديگر تبديل کرد و اگر چنين امري ادامه يابد کسي به سمت وقف نخواهد آمد.
وي ادامه داد: حرکت در وقف بايد بر اساس نيت واقف باشد و اگر چنين نباشد نوعي آتش زدن موقوفه به حساب مي‌آيد.
مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان هم در سخنراني پيش از خطبه‌ها گفت: هيچ درختي غيرمثمر نيست و اگر جنگل‌ها و مراتع نباشند دچار مشکلات متعددي خواهيم شد.
اسفنديار خزايي از نمازگزاران خواست ضمن حفظ محيط زيست در گسترش منابع طبيعي و درختکاري تلاش کنند.