صفحه 4      شماره  3890      پنجشنبه 28 دی 1396


پرداخت 400 فقره تسهيلات مقاوم‌سازي مسکن به روستاييان کبودراهنگ
هگمتانه، گروه شهرستان: رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي کبودراهنگ گفت: 491 واحد مسکن روستايي اين شهرستان با دريافت تسهيلات بانکي در دولت يازدهم مقاوم‌سازي شده است.
روح‌ا... وجدي‌فاضل اظهار کرد: از سال 92 تا ابتداي امسال، بيش از دو هزار و 200 جلد سند ماکليت براي منازل روستايي با همکاري اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان صادر شده است.
وي افزود: در اين مدت عمليات تخريب و زيرسازي به طول 95 کيلومتر با بيش از 105 ميليارد ريال اعتبار در 97 روستا انجام شده است.
وجدي‌فاضل بيان کرد: بازنگري نقشه طرح هادي 14 روستا و انجام فعاليت عمراني در آن‌ها، اجراي جدول‌گذاري، پياده‌روسازي و ديواره‌سازي يادمان و فضاي سبز در هفت روستا و آسفالت‌ريزي معابر به طول 270 هزار مترمربع در 32 روستا از مهم‌ترين اقدامات بنياد مسکن انقلاب اسلامي کبودراهنگ در چهار سال گذشته به شمار مي‌رود.
وي با اشاره به مهم‌ترين اقدامات اين اداره در سال 96 نيز گفت: از ابتداي امسال تاکنون 400 نفر براي دريافت تسهيلات مقاوم‌سازي به بانک‌ها معرفي شده‌اند که از اين تعداد 100 مورد پايان کار دريافت کرده‌اند.
رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي کبودراهنگ عنوان کرد: اين اداره براي درجاسازي منازل روستايي 200 ميليون ريال و براي ساخت واحد مسکوني در زمين 180 ميليون ريال تسهيلات پرداخت مي‌کند.
وجدي‌فاضل اعلام کرد: از ابتداي سال تاکنون دو هزار و 300 ميليون ريال تسهيلات 20 و 50 ميليون ريالي نيز به متقاضيان پرداخت شده است.
وي، خدمت به محرومان را از مهم‌ترين وظايف اين اداره برشمرد و گفت: امسال 490 جلد سند مالکيت روستايي با همکاري سازمان ثبت اسناد و املاک براي منازل روستايي کبودراهنگ صادر شده است.
وجدي‌فاضل با اشاره به اقدامات بنياد مسکن در حوزه عمراني و بهسازي روستاها نيز افزود: از ابتداي سال تاکنون عمليات بهسازي را در 41 روستا با صرف 47 ميليارد ريال اعتبار انجام داده است.
وي مطرح کرد: از اين تعداد در 25 روستا کار تخريب و زيرسازي به طول 28 کيلومتر، در 15 روستا عمليات اجراي آسفالت به طول 150 هزار مترمربع و در يک روستا کار جدول‌گذاري به طول هزار متر انجام شده است.