صفحه 4      شماره  3890      پنجشنبه 28 دی 1396


حاجي بابايي نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي:
فرصت‌هاي توليد و اشتغال در فامنين مطالعه و اعلام شود
هگمتانه، گروه شهرستان: نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد فرصت‌هاي توليد و اشتغال در شهرستان فامنين به دقت مطالعه و اعلام شود.
حميدرضا حاجي بابايي روز گذشته در نشست هماهنگي شهردار و شوراي اسلامي شهر فامنين به موقعيت جغرافيايي فامنين اشاره کرد و گفت: فامنين به عنوان گلوگاه اتصال استان همدان به بزرگراه همدان- تهران فرصت بسيار مناسبي براي توسعه در اختيار دارد.
وي با اشاره به موقعيت راه آهن تهران - همدان و احداث ايستگاه فامنين و اتصال آزادراه ملاير به آزادراه همدان - ساوه گفت: اين موضوع به صورت ويژه پيگيري و در چند جلسه با حضور وزير راه و شهرسازي و معاونان مطرح بر تسريع آن تأکيد شده است.
حاجي بابايي به مشکلات ناشي از نبودن شبکه دفع فاضلاب در فامنين اشاره کرد و گفت: بيمارستان فامنين، استخر دانش‌آموزي، تسريع ايجاد شبکه فاضلاب شهرستان و احياي بافت فرسوده شهر نيز در اين جلسه مورد تأکيد قرار گرفت و مقرر شد در اين خصوص گزارش پيشرفت کار ارائه شود.
وي بر احداث مجتمع خدماتي و رفاهي در کنار آزادراه تهران - همدان به منظور رفاه حال مسافران و جذب گردشگران، احداث ميدان وحدت اسلامي، نصب خودپرداز بانک در ماماهان و تجرک تأکيد کرد و در خصوص لزوم تأمين ماشين آلات مورد نياز شهرداري فامنين و پيگيري از سوي وزارت کشور مواردي را بيان کرد.
وي افزود: جذب سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي و تمرکز روي منطقه ويژه اقتصادي، شهرستان فامنين را با پيشرفت شگرفي مواجه مي‌کند که اين امر مستلزم طي کردن فرآيند عظيم زماني است.
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس اظهار کرد: فرصت‌هاي توليد و اشتغال بايد در منطقه مطالعه شود تا بتوان با برنامه راهبردي چالش‌هاي موجود را با توجه به موقعيت راهبردي فامنين و قرار گرفتن در محور مواصلاتي چند شهرستان استان همدان و نزديکي به مرکز ارائه داد.
وي با بيان اينکه بايد مشکل پروژه‌هاي ملي را بر اساس برنامه‌هاي فرادستي مانند برنامه ششم مرتفع کرد، گفت: با توجه به کمبود شديد آب در منطقه و بافت کشاورزي آن و تأثير اين مقوله در پيشگيري از مهاجرت‌هاي اجباري مردم فامنين؛ موضوع در اولويت کار مسؤولان استان و شهرستان قرار دارد.
حاجي بابايي لزوم استفاده از تمام فرصتها و ظرفيت‌هاي موجود در افزايش اعتماد مردمي و خدمات صادقانه را مورد تأکيد قرار داد.