صفحه 4      شماره  3879      شنبه 16 دی 1396


امام جمعه ملاير: 
دست پليد دشمنان نظام در ناآرامي‌هاي اخير برملا شد
امام جمعه ملاير گفت: دست پليد و چدني دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي در اتفاقات و ناآرامي‌هاي اخير بار ديگر از داخل دستکش مخملي آنان بيرون آمد و بر ملا شد.
حجت‌الاسلام محمدباقر برقراري در خطبه‌هاي عبادي سياسي نماز جمعه ملاير در مسجد جامع اين شهر اظهار کرد: عده‌اي در داخل کشور به بهانه گراني، نارضايتي و مشکلات اقتصادي بر موج ناآرامي‌هايي که دشمن برپا کرد، سوار شدند و فريب دشمن را خوردند.
وي با بيان اينکه ما افرادي را که اين آشوب‌ها و ناآرامي‌ها را هدايت کردند، با کساني که فريب دشمن را خوردند، جدا مي‌دانيم، ادامه داد: گناه کساني که براي دهن کجي به ارزش‌هاي نظام و با هدف براندازي نظام آمده بودند، نابخشودني است و بايد با آنها با قاطعيت برخورد شود.
وي با بيان اينکه نبايد با گراني‌ها، مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم بهانه دست دشمنان بدهيم، افزود: دولتمردان، مسؤولان و نمايندگان مجلس موظف هستند به فکر معيشت، مشکلات اقتصادي، دغدغه‌ها و رفع گرفتاري‌هاي مردم باشند و بهانه دست دشمنان ندهند.
حجت الاسلام برقراري تأکيد کرد: حضور پرشور و چشمگير مردم در 13 دي در محکوميت ناآرامي‌هاي اخير نشان داد که مردم همواره دوستدار نظام، انقلاب و ولايت فقيه هستند و اين حضور وظيفه مسؤولان نظام را سنگين‌تر مي‌کند تا بهتر از گذشته به فکر آرامش و رفاه مردم باشند.
امام جمعه ملاير با اشاره به اينکه دشمن براي سال 1400 برنامه‌ريزي کرده تا نقشه خود را عليه ملت و نظام ايران پياده کند، بيان کرد: دشمن امروز وقتي مطالبات مردم، گراني‌ها، مشکلات اقتصادي و گلايه مندي‌ها را ديد، بستر را براي پياده کردن نقشه خود فراهم ديد، اما به لطف خدا پوزه آنها در اين اتفاقات به خاک ماليده شد.
حجت الاسلام برقراري با تأکيد بر اينکه سير و روند اين تحولات را در خارج از کشور مي‌دانيم، خاطرنشان کرد: ناآرامي‌ها سد راه مسايل اقتصادي و معيشتي کشور است و اينگونه مسائل و ناامني‌ها به طور قطع انسجام ملي را از بين مي‌برد.
وي تأکيد کرد: همه آحاد مردم و مسؤولان نسبت به حفظ انسجام ملي مکلف هستند و در مقابل زياده‌خواهان و مستبدان با قدرت مي‌ايستيم و عهد و پيام جديدي با رهبر معظم انقلاب مي‌بنديم.
وي گفت: اتفاقات اخير همه مسؤولان و دست اندرکاران نظام را ملزم مي‌کند تا بيشتر به فکر دغدغه‌ها و مطالبات مردم باشيم، اينترنت ملي و رصد فضاي مجازي را در دستور کار قرار دهيم و با حفظ وحدت ملي، انسجام و هوشياري آب به آسياب دشمن نريزيم.
حجت الاسلام برقراري با بيان اينکه اتفاقات اخير درس بزرگي به همه ما داد که به دور از غفلت بتوانيم تاکتيک دشمنان را به‌موقع خنثي کنيم، افزود: در اين ناآرامي‌ها آمريکا از آشوبگران حمايت کرد و همچنان به دنبال اعمال تحريم‌هاي جديد عليه ايران است.
وي همچنين خواستار رفع مشکلات معيشتي مردم، اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان، برخورد با مفسدان اقتصادي و رفع مشکلات موسسه‌هاي مالي و برگرداندن سرمايه‌هاي مردم شد و بيان کرد: عزت ملت ايران و جوانان اين مملکت بايد بيش از گذشته حفظ شود.
وي ادامه داد: ما منتظر اين هستيم تا خبرهاي خوشي از قواي سه گانه به مردم برسد و پاسخ همبستگي، وحدت و وفاق مردم در محکوم کردن ناآرامي‌هاي اخير در راهپيمايي‌هاي گسترده 13 دي از سوي مسؤولان داده شود.
حجت‌الاسلام برقراري در عين حال از نمازگزاران درخواست کرد: با توجه به اتفاقات اخير مراقب فرزندان خود باشند و رفتار و کردارهاي آنان را بيشتر زير نظر قرار دهند و به شايعات توجهي نکنند و ناخواسته به اين شايعات دامن نزنند.
 
امام جمعه اسدآباد:نا آرامي‌هاي اخير ريشه در اسلام‌هراسي دشمنان دارد
امام جمعه اسدآباد گفت: ناآرامي‌هاي اخير و نگاه خشم‌آلود بيگانگان عليه ملت ايران ريشه در اسلامي بودن انقلاب و اسلام‌هراسي دشمنان دارد.
حجت‌الاسلام سيد موسي حسيني‌مجد در خطبه‌هاي عبادي سياسي نماز جمعه اين هفته اسدآباد گفت:‌ دشمنان از نفوذ اسلام در جاي جاي جهان مي‌ترسند و از دميدن روح تازه در بين مردم و بيدار شدن آنها واهمه دارند.
وي «استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» را شعار هميشگي ايران دانست و افزود: ملت ايران بايد اين شعار را هر روز مرور کند تا زنده بماند.
وي خاطرنشان کرد: مردم ايران نفوذ و سلطه بيگانگان را نپذيرفت و استقلال يافت و در چارچوب قانون و شرع به آزادي رسيد و با شرکت در انتخابات مجلس، دولت و خبرگان رهبري جمهوري بودن انقلاب اثبات شد و پيروي از ولي فقيه، نشان از اسلامي بودن انقلاب دارد.
حجت الاسلام حسيني‌مجد يادآور شد: هم اکنون مهمترين نوع آزادي که آزادي بيان است، در کشور ايران وجود دارد و بهترين نوع دموکراسي جهان نيز در اين سرزمين حاکم است.
امام جمعه اسدآباد گفت: هيچکدام از واژه‌هاي استقلال، آزادي و جمهوري به اندازه اسلامي بودن انقلاب دشمنان را نمي‌ترساند.
وي اظهار کرد: اسلاميت نظام، استقلال، آزادي و جمهوري را براي اين کشور به ارمغان آورده و مردم براي حفظ آن جان، مال و فرزندشان را فدا مي‌کنند.
حجت الاسلام حسيني مجد، از داعش به عنوان نيرويي جلاد و مزدور ياد کرد که از روي اسلام هراسي پديد آمده است.
وي، جمهوري اسلامي ايران را نمونه و الگوي بارزي از روحيات بلند آزادي و استکبار ستيزي براي ملتهاي مظلوم و استقلال طلب دنيا برشمرد.
امام جمعه اسدآباد با اشاره به دشمني‌هاي گوناگون بيگانگان با ملت ايران گفت: جنگ تحميلي، جنگهاي داخلي و مرزي، ترور و تحريم‌ها و وجود 17 هزار شهيد ترور نشان از دشمني هميشگي غربي‌ها با مردم ايران است.
وي با بيان اينکه دشمن از فتنه‌گري دست برنمي‌دارد و هر ازگاهي موجي به راه مي‌اندازد، افزود: مردم و مسؤولان هوشياري و زيرکي خود را از دست ندهند و از اروپا، آمريکا و رژيم صهيونيستي غافل نشوند.
حجت الاسلام حسيني‌مجد، به حمايت و ابراز نگراني‌هاي اخير دشمنان از آشوبگران اخير کشور اشاره کرد و گفت: ناراحتي و نگراني دشمنان براي آشوبگران دروغي بيش نيست و مردم ايران اينگونه دروغ پردازي‌ها را خوب مي‌شناسند.
وي با قدرداني از حضور پرشور مردم در نماز جمعه، اضافه کرد: اين حضور پررنگ به معني دفاع از ارزش‌هاي انقلاب و محکوم کردن ناآرامي‌هاي اخير در برخي نقاط کشور است.
 
امام جمعه بهار:  دولتمردان به خواسته‌هاي ملت توجه کنند و با بيکاري و گراني مقابله کنند
امام جمعه بهار در خطبه‌هاي نماز با دعوت همگان به تقواي الهي گفت: دولتمردان بايد به خواسته‌هاي ملت توجه کنند و با بيکاري و گراني مقابله کنند.
حجت‌الاسلام حبيب‌ا... حاتم‌نيا افزود: فتنه اخير ادامه فتنه 88 بود که آمريکا و اسراييل نقش مهمي داشتند و آتش زدن مساجد و حسينيه و منبر و قرآن و ساختمان‌هاي دولتي و غارت اموال عمومي گواه از آن دارد که دشمنان به دنبال براندازي نظام بودند که ملت ايران اسلامي در تمام صحنه‌ها از انقلاب اسلامي حمايت کرده و خواهند کرد و از دستاوردهاي انقلاب پاسداري مي‌کنند که دولتمردان نيز بايد به خواسته‌هاي ملت توجه کنند و با بيکاري و گراني مقابله کنند. 
وي ادامه داد: در اغتشاشات اخير که از سالها پيش طرح‌ريزي و برنامه‌ريزي شده بود اميد دشمنان به يأس تبديل شد و مردم ولايي و با بصيرت ايران اسلامي در مقابل فتنه‌گران ايستادگي کردند.
حجت‌الاسلام حاتم نيا تصريح کرد: نيروي نظامي و انتظامي در اين اغتشاشات خوب عمل کردند و وزارت اطلاعات با اقتدار درخشيد که بايد اينگونه کارها در نطفه خفه شود تا مردم دچار رعب و وحشت نشوند. 
وي گفت: بر اساس آمار شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه در 3 ماهه سوم 26 درصد حضور نمازگزاران در نماز جمعه بهار رشد داشته است که جاي تقدير از مردم دارد.