صفحه 6      شماره  3861      شنبه 25 آذر 1396


ورزش کبدي همدان
در مسير جهاني شدن
استعداديابي مقطعي نباشد
هگمتانه، گروه ورزش: رئيس هيأت کبدي همدان گفت: ورزش کبدي اين استان هم اکنون در مسير جهاني شدن پيش مي‌رود و علاوه بر حضور ورزشکاران در ترکيب تيم‌هاي ملي، قضاوت داوران در عرصه‌هاي آسيايي و جهان را شاهد هستيم.
محمود کوثري‌فرد در گفت‌وگويي اظهار کرد: کبدي همدان هم اکنون با به دست آوردن جايگاه بين‌المللي به عنوان يکي از قطب‌هاي اصلي کبدي کشور تبديل شده و اين موفقيت مرهون تلاش اعضاي هيأت و افتخارآفريني مربيان و ورزشکاران است. وي اضافه کرد: در حال حاضر سعيد غفاري و حميد ميرزايي نادر دو ملي‌پوش همداني کبدي کشور هستند که در رقابت‌هاي اخير قهرماني آسيا نيز موفق به کسب نشان برنز شدند.
وي بيان کرد: فدراسيون آسيايي کبدي از چهار داور استان نيز براي حضور در اين رقابت‌ها دعوت کرد و جمال لطيفي و سيد مجتبي مجتبايي داوران بين‌المللي به همراه حامد اسلامي و محمد يعقوبي داوران ملي استان اين رقابت‌هاي مهم را قضاوت کردند که در تاريخ کبدي همدان حضور دو ملي‌پوش و چهار داور در مسابقات آسيايي بي‌سابقه است.
کوثري‌فرد خاطرنشان کرد: هم اکنون نيز 966 ورزشکار بيمه شده رشته کبدي در استان فعاليت دارند و جذابيت اين رشته باعث شده تا جوانان همداني به رشته کبدي علاقه زيادي داشته باشند که به طور قطع با حمايت از آن‌ها مي‌‌توان در مسابقات ملي و بين‌المللي خوش درخشيد.
وي با بيان اينکه رشته کبدي در شهرستان‌هاي نهاوند، ملاير، کبودراهنگ، تويسرکان و همدان فعال است، يادآور شد: اين رشته ورزشي در شهرستان‌ها رشد خوبي داشته به طوري که شهرستان‌هايي مانند تويسرکان، ملاير و کبودراهنگ ضمن استعداديابي مطلوب، نخبه‌هايي به ميادين ملي معرفي کرده‌اند.
وي با اشاره به استعداديابي در اين رشته ورزشي گفت: سال گذشته دو هزار ورزشکار استعداديابي شدند که 600 نفر از آنها را دختران رده سني نونهالان و نوجوانان تشکيل دادند و 120 نفر از اين افراد انتخاب شدند و مسابقه انتخابي نوجوانان استان با حضور اين افراد برگزار شد. رئيس هيأت کبدي همدان بيان کرد: استعداديابي کبدي همچنان در بين دانش‌آموزان استان انجام مي‌شود اما نبايد جشنواره‌هاي استعداديابي مقطعي باشد.