صفحه 2      شماره  3844      چهارشنبه 1 آذر 1396


درپي تصرف چندين ساله بانک ملي در موقوفه شاهزاده حسين(ع) همدان :
مذاکره در تهران
هگمتانه، گروه خبر همدان: بقعه شاهزاده حسين(ع) از مهمترين بقاع متبرک استان همدان و عموي امام عصر(عج) و مورد توجه شهروندان است به طوري که روزانه افرادي بسياري براي زيارت اين امامزاده بزرگوار به اين مکان مقدس مي‌روند، اما قرارگرفتن اين بقعه در داخل کوچه و در معرض ديد نبودن اين امامزاده موجب شده بسياري از مسافران و گردشگران از وجود مقبره فرزند امام هادي(ع) در همدان بي‌خبر باشند.
درواقع تصرف بخشي از املاک اين موقوفه از طرف بانک ملي همدان موجب مهجوريت و دورماندن بقعه از ديد عابران و گردشگران شده است.
مديرکل اوقاف و امور خيريه استان همدان در خصوص آخرين وضعيت تصرف بخشي از املاک‌ موقوفه آستان مقدس شاهزاده حسين(ع) از سوي بانک ملي در گفتگو با خبرنگار هگمتانه گفت: با پيگيري‌هاي نمايندگان مجلس به زودي جلسه‌اي با رئيس سازمان اوقاف و رئيس بانک ملي کشور در اين خصوص برگزار مي‌شود که اميدواريم به تفاهمات و تصميم‌گيري‌هاي خوبي دست يابيم.
حجت الاسلام محمد کاروند افزود: آستان مقدس شاهزاده حسين(ع) با سراهاي موقوفه‌اي که در اطراف اين امامزاده بوده نشان از يک تمدن قديمي و اسلامي دارد.
وي با اشاره به برگزاري جلسه مشترک رئيس سازمان اوقاف و بانک ملي که به زودي برگزار مي‌شود، تصريح کرد: ما به برگزاري اين جلسه و نتايجي که از آن در چند ماه آينده حاصل مي‌شود بسيار خوش‌بين هستيم.
وي در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه مبني بر آخرين پيگيري‌هاي صورت گرفته و تأثير اين امامزاده بر گردشگري مذهبي همدان بدون اشاره به رفع تصرف بانک ملي در ملک موقوفه شاهزاده حسين(ع) تنها اظهار کرد: اگر با پيگيري‌هاي صورت گرفته از سمت ميدان امام خميني(ره) راهي به شاهزاده حسين(ع) با برنامه‌ريزي بازشود، شاهد تغييرات مهمي خواهيم بود.
حجت الاسلام کاروند با بيان اينکه شاهزاده حسين(ع) عموي بزرگوار امام زمان (عج) هستند، عنوان کرد: با برگزاري همايش‌هاي مختلف و افتتاح موزه شاهد رونق گردشگري مذهبي و حضور گردشگران داخلي و خارجي بيشتري خواهيم بود.
وي با بيان اينکه ما طرح‌هاي مختلفي ارائه داده‌ايم و هنوز نمي‌توانيم به آن‌ها تا حصول نتايج اشاره کنيم ادامه داد: اميدواريم اتفاق خوبي در اين زمينه شاهد باشيم و به نتايج برگزاري اين جلسه مشترک بسيار خوش‌بين هستيم.