صفحه 7      شماره  3814      یکشنبه 23 مهر 1396


پروازهاي فرودگاه کرمانشاه به همدان منتقل مي‌شود
هگمتانه، گروه گردشگري: نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينکه فرودگاه کرمانشاه براي 2 سال به دليل توسعه بخشي در آينده نزديک تعطيل خواهد شد، بيان کرد: با رايزني‌هاي انجام شده همه مسير پروازهاي غرب کشور از طريق فرودگاه همدان انجام مي‌پذيرد و اين فرصت خوبي است تا همدان هاب پروازهاي داخلي غرب کشور شود.
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه فرودگاه همدان به هاب‌پروازهاي داخلي غرب تبديل مي‌شود، از راه‌اندازي دوباره پرواز‌هاي همدان- مشهد- کيش خبر داد و گفت: مقصد بعدي پروازي اين فرودگاه عراق ـ ترکيه- عربستان است.
اميرخجسته با تشريح جلسه با معاون وزير و رئيس سازمان هواپيمايي کشور، مديرعامل ايران اير و مديرکل فرودگاه همدان پيرامون آخرين وضعيت پروژه‌هاي عمراني اين فرودگاه اظهار کرد: فرودگاه همدان زيرساخت‌هاي لازم براي ورود هواپيماهاي پهن پيکر را دارد و بر همين اساس سياست ما به گونه‌اي است تا با خريد هواپيماهاي کوچک پروازهاي فرودگاه استان برقرار شود.
خجسته از فعال شدن فرودگاه همدان خبرداد و افزود: پس از پيگيري‌ها و تلاش‌هاي صورت گرفته به همراه حميدرضا حاجي بابايي ديگر نماينده همدان و استاندار، بنا به دستور وزير هواپيماي آ.تي.ار با ظرفيت 70 نفر براي بر قراري پروازهاي همدان خريداري شد و در اختيار فرودگاه همدان قرار گرفت.
وي گفت: هدف از افزايش تعداد هواپيماهاي کوچک اين دليل است که اين فرودگاه بتواند ظرفيت فعال شدن پروازها به اقصا نقاط کشور را بار ديگر تجربه کند.
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس با اعلام اينکه فرودگاه کرمانشاه براي 2 سال به دليل توسعه بخشي در آينده نزديک تعطيل خواهد شد، بيان کرد: با رايزني‌هاي انجام شده همه مسير پروازهاي غرب کشور از طريق فرودگاه همدان انجام مي‌پذيرد و اين فرصت خوبي است تا همدان هاب پروازهاي داخلي غرب کشور شود.
وي افزود: طول باند بالا و ايمني کامل براي ورود هواپيماهاي پهن پيکر به فرودگاه سردار شهيد حاج حسين همداني آماده است.
عضو کميسيون شوراها و امور داخلي کشور با بيان اينکه همدان استاني با ظرفيت‌هاي بالا در حوزه‌هاي گردشگري تاريخي، فرهنگي، سلامت، علمي و پژوهشي است، گفت: برنامه‌ها بايد طوري تنظيم شود که مردم، سفر به مناطق داخلي و ايران گردي را ترجيح دهند.
نايب رئيس کميسيون شوراها و امور داخلي کشور با تأکيد بر اينکه گردشگري از جمله اولويت‌هاي اصلي استان است افزود: نياز است زير ساخت‌هاي استان تکميل شود تا پذيراي گردشگران داخلي و خارجي در استان باشيم.
خجسته در پايان از تکميل فرودگاه تا پايان شهريور خبر داد و افزود: تاکنون 40 ميليارد تومان براي تکميل فرودگاه همدان و اتمام پروژه تکنيکال بلاک (برج مراقبت) هزينه شده است.