صفحه 3      شماره  3811      چهارشنبه 19 مهر 1396


آيت‌ا... نوري همداني:
لبخند و دست‌دادن دشمنان "فريب و نيرنگ" است
ايران به‌هيچ عنوان اجازه شکل‌گيري "اسرائيل جديد" را در منطقه نخواهد داد
هگمتانه، گروه ايران و جهان: مرجع تقليد شيعيان هدف دشمن از تجزيه و استقلال عراق را شکل‌گيري اسرائيل جديد در منطقه دانست و گفت: جمهوري اسلامي ايران به‌هيچ‌عنوان اجازه شکل‌گيري اسرائيل جديد در منطقه را نمي‌دهد.
آيت‌ا... حسين نوري‌همداني در ديدار با جمعي از پاسداران، با بيان اينکه دو گروه حق و باطل همواره در طول تاريخ وجود داشته و رو در روي‌ هم بودند، اظهار کرد: يکي از مهم‌ترين دلايل رسالت پيامبران نيز برپايي حق و مبارزه با کفر و باطل بوده است.
وي با بيان اينکه امام خميني(ره) زمينه‌ساز بيداري اسلامي در جهان بودند، افزود: امام راحل با انقلابي که انجام دادند استکبار جهاني را قلع‌وقمع کردند و نظام جمهوري اسلامي توانست با عمل به فرمايشات و توصيه‌هاي اين رهبر فرزانه جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس را با سربلندي پشت سر بگذارد.
مرجع تقليد شيعيان به کينه‌توزي و دشمني استکبار جهاني اشاره کرد و گفت: کفار در همه حال دشمن مسلمانان هستند و حتي اگر با ملايمت و لبخند با مسلمين برخورد کنند در دل کينه و عداوت آن‌ها را بر عهده‌ دارند و حتي لبخند و دست دادن آن‌ها فريب و نيرنگ است؛ از اين‌رو نبايد با چنين دشمناني سازش داشت.
آيت‌ا... نوري همداني با تأکيد بر اينکه هزينه سازش با دشمنان به‌مراتب بيشتر از هزينه جنگ است، خاطرنشان کرد: به‌هيچ‌وجه سازش با دشمن به صلاح نظام نيست و بايد توجه داشت که سلطه‌پذيري در برابر سلطه‌گر هزينه دارد؛ از اين‌رو نبايد هيچ‌گاه فريب و نيرنگ دشمن را خورد.
وي با تأکيد بر مجهز و آماده بودن مسلمانان در همه حال ابراز کرد: رژيم صهيونيستي دومين دشمن مسلمانان بوده و استکبار جهاني با ايجاد پايگاه در ميان کشورهاي اسلامي به دنبال سلب آسايش و آرامش از آنان است.
استاد برجسته حوزه علميه قم به همه‌پرسي استقلال کردستان عراق اشاره کرد و گفت: دشمنان با ايجاد پايگاهي در عراق به دنبال استقلال و جدايي کردستان از عراق بودند و با اين کار به دنبال ايجاد پايگاهي براي رژيم صهيونيستي و در رأس آن آمريکايي‌ها بودند که با بيداري ملت‌ها اين نقشه دشمن نقش بر آب‌ شده است.
آيت‌ا... نوري همداني ابراز کرد: دشمن به دنبال همسو کردن کردها و ايجاد مشکل در چهار کشور عراق، ايران، سوريه و ترکيه است و اين چهار کشور بايد با اتحاد و وحدت و همدلي در برابر توطئه‌هاي آمريکا، رژيم صهيونيستي و عربستان باشند.
وي هدف دشمن از تجزيه و استقلال عراق را شکل‌گيري اسرائيل جديد در منطقه دانست و گفت: نظام جمهوري اسلامي ايران به‌هيچ‌عنوان اجازه شکل‌گيري اسرائيل جديد در منطقه را نمي‌دهد تا از اين طريق بتوانند بر کشورهاي منطقه تسلط پيدا کنند.