صفحه 5      شماره  3803      پنجشنبه 6 مهر 1396


فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) همدان تأکيد کرد:
رسالت امروز، بازگويي واقعيت‌هاي دفاع مقدس است
هگمتانه، گروه خبر همدان: فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) استان همدان با بيان اينکه برخي قصد دارند گذشته مخلصانه دفاع مقدس را زير سؤال ببرند، گفت: رسالت بزرگ ما، بازگويي واقعيت‌هاي دفاع مقدس است.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، سردار مظاهر مجيدي در يادواره 17 شهيد ورزشکار آموزش و پرورش استان همدان و گراميداشت ياد شهيد محسن حججي با بيان اينکه کجاي تاريخ مي‌توان از خودگذشتگي‌ها، معرفت و ايثار رزمندگان 8 سال دفاع مقدس را پيدا کرد، گفت: برخي از روي عناد درباره دفاع مقدس صحبت مي‌کنند اما مگر مي‌شود اين تاريخ پرتلاش را فراموش کنيم؟
وي با اشاره به اينکه عده‌اي مي‌گويند چه لزومي دارد از دفاع مقدس صحبت کنيم و هدف آنان اين است که از عظمت دفاع مقدس بکاهند، ابراز کرد: امروز رسالت بزرگ ما بازگويي واقعيت‌هاي دفاع مقدس است.
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) استان با تأکيد براينکه نقش معلمان در بازگويي واقعيت‌هاي جنگ، بسيار مهم است گفت: برخي قصد دارند گذشته مخلصانه دفاع مقدس را زير سؤال ببرند.
سردار مجيدي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به اينکه استکبار دشمن واقعي ما است، بيان کرد: در يکي دو هفته اخير ما حلقه محاصره داعش را تنگ کرديم و دشمنان بحث همه پرسي و جداسازي را در کردستان عراق راه انداختند تا ذهن مردم را از داعش دور کنند و داعش را در جاي ديگر به کار بگيرند.
وي با تأکيد بر اينکه امروز بيش از هر چيز، به همبستگي و اتحاد نياز داريم و بايد مقابل توطئه‌ها بايستيم، عنوان کرد: امروز شيوه و رويکرد دشمن تغيير کرده است و از همين رو نبايد دشمن‌شناسي را فراموش کنيم و يادمان نرود که دشمن واقعي ما اسرائيل و دشمن بزرگتر آمريکا است.
اين مسؤول در قسمت ديگر سخنان خود به شهداي ترور و 444 شهيد ترور استان همدان اشاره کرد و با اشاره به رشادت‌هاي شهيدان ورزشکار همدان همچون شهيدان مقصودي، حاجي‌بابايي، طلايي، محمدلو و... تصريح کرد: دفاع مقدس قطعه‌اي از تاريخ انقلاب اسلامي است که نشان‌دهنده رشادت‌هاي رزمندگان است.
سردار مجيدي ادامه داد: همان‌طور که تاريخ عاشورا سينه به سينه توسط پيرغلامان به نسل‌ها منتقل شده است، دفاع مقدس هم بايد منتقل شود.
وي به عمليات والفجر 8 اشاره کرد و با بيان اينکه دشمن باور نمي‌کرد رزمندگان ما در اين عمليات بتوانند از اروندرود عبور کنند، گفت: ما بايد سختي‌ها و واقعيت جنگ را براي نسل امروز بيان کنيم.
فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) استان همدان اضافه کرد: بخش اعظمي از دفاع مقدس، سهم هدايت‌هاي امام خميني(ره) است و اگر سهم امام را در دفاع مقدس ناديده بگيريم جفا کرده‌ايم.
سردار مجيدي با اشاره به اينکه امام(ره) کشور را از يک اتفاق و حادثه نجات داد، عنوان کرد: امروز رهبر انقلاب راهي را طي مي‌کند که امام(ره) مي‌رفت و نگاه حکيمانه ايشان به اسلام، باعث شد جبهه مقاومت را طراحي کنند.
* يادواره شهدا زمينه‌اي براي انتقال فرهنگ ايثار و شهادت
در ادامه اين مراسم هم، مديرکل آموزش و پرورش استان همدان با بيان اينکه ماهيت انقلاب اسلامي، ضد ظلم و استکبارستيزي است، گفت: تا زماني که انقلاب در برابر دشمن ايستاده است و ظلم‌ستيزي هست دشمني با آن وجود دارد.
مصطفي خزاعي با اشاره به اينکه بايد همواره آمادگي دفاع داشته باشيم ابراز کرد: براي آمادگي دفاع بايد روح ايثار و فداکاري در بين ملت ما باشد، يک ملت خفته نمي‌تواند از خود دفاع کند.
اين مسؤول يادواره شهدا را زمينه‌اي براي انتقال فرهنگ ايثار و شهادت، جهاد و مبارزه و صبر و استقامت اعلام کرد و گفت: شهيدان راهشان را آگاهانه انتخاب کردند و اهل معرفت و تجارت با خدا هستند که نتيجه آن ماندگاري آنها است.
مسؤول بسيج فرهنگيان استان همدان هم در ادامه مراسم با اشاره به 209 شهيد فرهنگي همدان گفت: گفت: خناساني در فضاي مجازي و حقيقي عليه شهداي مدافع حرم صحبت مي‌کنند و بايد جلوي آنها بايستيم.
سرهنگ مرتضي سياوشي گفت: معرفي شهداي مدافع حرم مطالبه رهبر انقلاب اسلامي از ما است که اين مطالبه وظيفه ما را نسبت به معرفي شهيدان مدافع حرم سنگين‌تر مي‌کند.