صفحه 4      شماره  3773      چهارشنبه 1 شهریور 1396


مدير فرهنگ و ارشاد اسلامي ملاير:
توليدات نمايشي ملاير 
با افزايشي چشمگير مواجه است
هگمتانه- گروه شهرستان: مدير فرهنگ و ارشاد اسلامي ملاير گفت: تعدد و حجم بالاي توليدات نمايشي شهرستان ملاير براي جشنواره استاني امسال، بيانگر پوياتر شدن اين هنر در شهرستان است.
غلامرضا جمالي‌زاده در جمع خبرنگاران در ملاير به تکاپوي هنرمندان نمايش شهرستان ملاير براي اجراهاي عمومي و کسب مجوز شرکت در جشنواره تئاتر استاني اشاره و اظهار کرد: اميدواريم امسال نيز شاهد درخشش هنرمندان ملايري در جشنواره استاني باشيم.
وي با اشاره به برگزاري بيست و نهمين دوره جشنواره تئاتر استان همدان در پايان شهريور 96 گفت: با برنامه‌ريزي و پيگيري‌هاي گسترده در 6 ماه گذشته و ترغيب هنرمندان اين رشته هفت کار نمايشي توسط گروه‌هاي نمايشي شهرستان براي حضور در اين جشنواره آماده شده است.
مدير فرهنگ و ارشاد اسلامي ملاير تصريح کرد: اين گروه‌هاي نمايشي پس از چندين ماه تمرين، بازبيني و اصلاح، در طول سه هفته گذشته به اجراي عمومي پرداختند و مورد استقبال همشهريان و علاقمندان به تئاتر قرار گرفتند.
وي افزود: با سخت‌گيري‌هاي فني و قانوني، تلاش شده کارهاي ارزنده‌اي از ملاير در جشنواره حضور پيدا کنند که در اين راستا اجراهاي عمومي و بازخورد آنها در بين تماشاچيان مي‌تواند به رشد اين توليدات کمک کند.
جمالي‌زاده با اشاره به اينکه هر کار نمايشي بايد حداقل پنج اجراي عمومي داشته باشد تا بتواند مجوز درخواست و حضور در مرحله بازبيني جشنواره را کسب کند، خاطرنشان کرد: برخي از توليدات به علت استقبال خوب همشهريان، بيش از پنج اجرا هم داشتند.
وي اضافه کرد: اين هفت کار در مجموع حدود 40 اجرا در سه هفته گذشته ارائه دادند و سالن‌هاي آمفي‌تئاتر مجتمع فرهنگي و هنري و مرکز آموزش هنر ملاير در اختيار گروه‌هاي نمايشي بود.
مدير فرهنگ و ارشاد اسلامي ملاير تعدد و حجم بالاي توليدات نمايشي اين شهرستان براي جشنواره استاني امسال را بيانگر پوياتر شدن اين هنر در شهرستان به عنوان يکي از قطب‌هاي تئاتر کشور دانست.
وي توليدات را شامل نمايش "مامان شاه" به نويسندگي سعيد حسين‌پور و کارگرداني بهرام حاجي علي اکبري، نمايش "چند بُرش از مغز يک نويسنده مرده" به نويسندگي و کارگرداني رضا باغبان، نمايش "پروتکل الزامي عشق" به نويسندگي سعيد حسين‌پور و کارگرداني نسرين نعمتي، نمايش "نقش پيچک در چشم‌انداز ايوان» به کارگرداني مهدي روزبهاني و نويسندگي سعيد حسين‌پور، نمايش «مسيح اجباري» به کارگرداني زهير کزازي و نويسندگي رضا آشفته، نمايش «ري پيت» به نويسندگي و کارگرداني سعيد حسين پور و نمايش"پابوس" به کارگرداني شيرين حبيبيان و نويسندگي امير بيگي برشمرد.