صفحه 4      شماره  3769      شنبه 28 مرداد 1396


مدير تبليغات اسلامي شهرستان بهار:
خدمات‌رساني به روستاها هدف تبليغ‌گران جهادي
هگمتانه- گروه شهرستان: مدير تبليغات اسلامي شهرستان بهار با اشاره به تشکيل گروه تبليغ‌گران جهادي گفت: هدف اصلي گروه تبليغ‌گران جهادي تحت پوشش قرار دادن روستاهاي دورافتاده شهرستان بهار است. 
به گزارش خبرنگار هگمتانه از بهار، حجت‌الاسلام محمد جمشيدي در جمع خبرنگاران اين شهرستان با بيان اينکه اداره تبليغات اسلامي شهرستان بهار به صورت دستگاه ستادي و برنامه‌ريز عمل مي‌کند، افزود: اولويت اين اداره، برنامه‌ريزي و حرکت در جهت تحقق پوشش تبليغي حداکثري است. 
مدير تبليغات اسلامي شهرستان بهار گفت: تبليغات اسلامي در اجراي طرح سلامت اجتماعي نقش بسزايي دارد و اين طرح به صورت آزمونه در دو شهر همدان و ملاير آغاز شده که در کل استان نيز فراگير خواهد شد.
حجت‌الاسلام جمشيدي با اشاره به تشکيل گروه تبليغ‌گران جهادي افزود: اين اقدام براي نخستين بار در شهرستان بهار اتفاق افتاد که با همت جهادي در مناطق محروم و کم برخوردار هفته‌اي يک روز مبلغ اعزام مي‌شود و هدف آن تحت پوشش قرار دادن روستاهاي دورافتاده شهرستان بهار است و در اين طرح به 7 روستاي دورافتاده منطقه صالح‌آباد خدمات‌رساني مي‌شود. 
وي در ادامه از تشکيل قرارگاه امور بانوان در شهرستان بهار خبر داد و گفت: ساماندهي هيأت مذهبي و ثبت آنان در سامانه طوبي، ساماندهي مجالس خانگي بانوان و اداره مجالس با حضور مبلغه از برنامه‌هاي مهم براي بانوان است. 
حجت‌الاسلام جمشيدي اظهار کرد: تبيين شعار سال و آگاه‌سازي مردم و ترويج استفاده از توليدات داخلي و کالاي ايراني و ذکر اثرات مخرب استفاده از کالاي قاچاق بر بيکاري و اثرات منفي بر زندگي اجتماعي نيز توسط اين سازمان انجام شده است. 
وي افزود: يکي از برنامه‌هاي شاخص در دو سال اخير در استان برگزاري 29 دوره تربيت مربي‌گيري قرآن بوده که از ثمرات دوره‌هاي برگزار شده دو هزار نفر در کلاس‌هاي روخواني، روانخواني و صحيح‌خواني قرآن کريم شرکت کرده و مدرک گرفته‌اند که پيش‌بيني مي‌شود تا پايان امسال اين رقم به 5 هزار نفر برسد. 
مدير تبليغات اسلامي بهار اضافه کرد: در همه مساجد شهرهاي بهار، لالجين، مهاجران و صالح‌آباد روحاني داريم و از 60 روستاي شهرستان 35 روحاني به عنوان روحانيون مستقر و هجرت فعاليت مي‌کنند و در روستاهاي فاقد روحاني، روحانيون شاغل در شهرستان سعي در پوشش روستاها دارند. 
حجت‌الاسلام جمشيدي با گله‌مندي از عملکرد شوراي هياأت مذهبي شهرستان بهار گفت: شوراي فعلي نتوانست عملکرد مثبتي داشته باشد و در آبان ماه سال جاري انتخابات هيأت مذهبي برگزار خواهد شد که اميدواريم افرادي که مي‌توانند اقدامات مثبتي انجام دهند در اين عرصه وارد شوند و منتقدان شوراي فعلي نيز در صورت داشتن توانمندي در انتخابات شرکت کنند تا با روي کار آمدن شوراي جديد اجراي برنامه‌ها بهتر شود. 
وي ادامه داد: 200 هيأت در شهرستان بهار شناسايي شده که فقط نيمي از آنان در سامانه ثبت شده‌اند و متأسفانه بيشتر هيأت‌هاي شهرستان در گروه هيأت‌هاي نيمه فعال و راکد قرار مي‌گيرند.