صفحه 6      شماره  3754      سه شنبه 10 مرداد 1396


طراحي ايستگاه درون‌شهري راه‌آهن همدان
 در حال انجام است
هگمتانه- گروه خبر: درجشن دهه کرامت اداره کل راه و شهرسازي استان از طراحي ايستگاه درون‌شهري راه‌آهن همدان و انجام مقدمات ساخت آن خبر داده شد.
به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومي اداره کل راه و شهرسازي استان همدان، امام جمعه همدان در اين جشن با تبريک روز دختر اظهار کرد: ما روز تولد حضرت معصومه(س) را بزرگ مي‌شماريم و جشن مي‌گيريم، اما بايد اين را در نظر بگيريم که اين روز مختص دختران با تقوا و پاک است.
آيت‌ا... طه‌محمدي در رابطه با اهميت نماز عنوان کرد: نماز ديواري بين کفر و ايمان است، کساني که به اين فريضه عمل مي‌کنند مؤمن هستند و در غير اين صورت کافر محسوب مي‌شوند.
وي با اشاره به حديثي که بهشت را داراي هشت طبقه و جهنم را داراي هفت طبقه مي‌داند، افزود: در طبقه هفتم جهنم حرارت آتش بسيار زياد است که از جمله گناهکاراني که به طبقه هفتم برده مي‌شوند افرادي هستند که نماز را به جا نياورده‌اند.
امام جمعه همدان با بيان اينکه به جا نياوردن نماز عامل هزاران بدبختي در دنيا و آخرت است، عنوان کرد: اگر نماز جماعت با حضور بيش از 10 نفر برگزار شود ملائکه الهي‌ نمي‌توانند ثواب هر رکعت نماز جماعت را ثبت کنند و ارزش اين عمل آن قدر بالاست که خداوند فرمود اگر درياها مرکب، جنگل‌ها قلم، زمين و آسمان ورق و جن و انس نويسنده شوند ثواب يک رکعت نماز اين جماعت را نمي‌توانند ثبت کنند.
مديرکل راه و شهرسازي استان همدان هم در اين مراسم با اشاره به نخستين سفر قطار همدان- مشهد در 20 تيرماه گفت: پس از پايان اولين سفر، برنامه زمان‌بندي براي سفرهاي بعدي و فروش بليت اعلام شد و استقبال خوبي از سوي مردم همدان صورت گرفت.
فرهاد فرزانه با بيان اينکه قسمتي از ايستگاه راه‌آهن همدان در منطقه رباط شورين براي آغاز سفر آماده شده است، اظهار کرد: طراحي ايستگاه درون‌شهري نيز در حال انجام است و اميد مي‌رود ساخت آن به زودي آغاز شود.
وي با اشاره به اينکه قطار همدان- مشهد از قطارهاي شرکت راه‌آهن است، گفت: واگن‌هاي اين قطار چهار تخته با کيفيت مناسب است.
فرزانه با اشاره به فروش بليت از طريق آژانس‌هاي گردشگري طرف قرارداد با شرکت راه‌آهن، عنوان کرد: بعد از اولين سفر، آژانس‌هاي مجاز به فروش بليت مشخص شد و مردم براي خريد بليت به اين آژانس‌ها مراجعه مي‌کنند.
وي ادامه داد: حد نهايت سرعت قطار در راه‌آهن همدان - تهران به 160 کيلومتر خواهد رسيد که چون سفرها در سه ماه اول آزمايشي است، سرعت 100 تا 120 کيلومتر خواهد بود اما در مسير تهران- مشهد سرعت قطار سرعت هميشگي اين خط است.
گفتني است در پايان اين مراسم از فرهاد فرزانه مديرکل راه و شهرسازي، رباني مدير توسعه منابع اين اداره و ناديان مدير ساخت و توسعه راه‌هاي اداره راه و شهرسازي به دليل کسب رتبه برتر در اقتصاد مقاومتي تقدير شد.
همچنين در اين مراسم از ياوران نماز و فرهاد فرزانه به عنوان رئيس شوراي اقامه نماز تقدير و احکام اعضاي شوراي اقامه نماز به آنها ابلاغ شد.