صفحه 6      شماره  3754      سه شنبه 10 مرداد 1396


تجليل از برگزيدگان استاني جشنواره بين‌المللي رضوي
ارسال 2760 اثر در هشت بخش جشنواره
 
هگمتانه- گروه خبر:‌ همزمان با دهه کرامت برگزيدگان استاني پانزدهمين جشنواره بين‌المللي رضوي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان همدان تجليل شدند.
 به گزارش خبرنگار هگمتانه، در اين مراسم که در سينما کانون برگزار شد از 75 برگزيده استاني پانزدهمين جشنواره بين‌المللي رضوي کانون در بخش‌هاي داستان‌نويسي، قصه گويي، شعر سرايي، پويانمايي، سرود، نشريه نگاري، کاردستي و کتاب‌سازي با اهداي جوايزي تجليل شد.
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان همدان در اين مراسم گفت: فراخوان کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) آبان ماه سال گذشته منتشر شد که اعضاي مراکز کانون با همراهي 40 مرکز فرهنگي هنري استان با برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي، مذهبي، ادبي و هنري در هشت موضوع اين جشنواره شرکت کردند.
سيدمحمدرضا جوادي با بيان اينکه 6 هزار و 57 عضو مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان در مجموع 2 هزار و 760 اثر به دبيرخانه استان، ارسال کرده بودند، افزود:‌ از اين تعداد 124 اثر برگزيده به مرحله کشوري راه يافت که از اين تعداد 75 نفر به عنوان برگزيده استاني انتخاب شدند، همچنين در بخش داستان اين جشنواره سارا حداد همداني از استان همدان به عنوان برگزيده کشوري معرفي شد.
جوادي ادامه داد: عاطفه شريعتمداري و محدثه بهرامي هم در بخش داستان و زهرا تکلو در بخش شعر ‌شايسته تقدير کشوري شناخته شدند.
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان گفت: افتخار ميزباني و پذيرايي از حضرت ثامن الحج(ع) يکي از افتخارات ايرانيان است که بايد بتوانيم از اين ظرفيت به شکل مطلوب استفاده کنيم.
پخش نماهنگي از آثار توليد شده توسط اعضاي مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان و اجراي سرود با گويش همداني توسط مرکز شماره سه کانون و قصه‌گويي و داستان‌خواني از ديگر برنامه‌هاي جنبي اين مراسم بود.