صفحه 2      شماره  3688      سه شنبه 19 اردیبهشت 1396


حجت‌الاسلام حسن روحاني در گردهمايي انتخاباتي در همدان:
29 ارديبهشت روز انتخاب بين حرف و عمل است
 مي‌خواهند در پياده‌روها ديوار بکشند
هگمتانه-گروه خبر: نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: 29 ارديبهشت روز انتخاب بين حرف و عمل است.
حجت‌الاسلام حسن روحاني ظهر ديروز در سالن ورزشي ابن‌سيناي همدان سخنان خود را با درود و سلام به مردم غيور ديار کهن همدان آغاز و اظهار کرد: همه آمديم در انتخابات تا به بداخلاقي‌ها پايان دهيم.
وي با بيان اينکه آمديم در انتخابات به خشونت‌طلبان و افراطيان بگوييم دوره شما تمام شده است ادامه داد: شما هشت سال در اين کشور بوديد و مردم ديدند با مردم چه کرديد.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با اشاره به اينکه از شما مردم مي‌پرسم آيا شما امروز 20 نفر جرأت مي‌کنيد در اجتماع ستاد رقيب جمع شويد؟ افزود: فقط در ستاد روحاني بداخلاق‌ها جرأت حضور دارند.
وي با اشاره به اينکه دنبال آزادي هستم افزود: حتي در سالن بدخلق‌ها را نيز راه مي‌دهيم و اينجا روزي است که ما بايد براي روزهاي آينده تصميم بگيريم.
دکتر روحاني با اشاره به اينکه منطق شما ممنوع کردن است چيز ديگري نداريد، افزود: منطق شما هوچي‌بازي است و چيز ديگري نداريد.
وي با اشاره به اينکه جوانان غيور ما راه آزادي را انتخاب کردند، افزود: شما در طول چهار سال در همه جلسات آمديد تا همه شبکه‌هاي اجتماعي را ببنديد.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با بيان اينکه شما در مسير پيشرفت و آزادي جوانان ما نخواهيد بود ادامه داد: مردم ما امروز در همدان شاهد بودند که دولت يازدهم يک و نيم برابر 10 سال قبل براي راه آهن همدان تلاش کرد.
وي با اشاره به اينکه با وجود خواست دلواپسان که از افتتاح بدشان مي‌آيد امروز راه‌آهن افتتاح شد بيان کرد: يک ماه ديگر راه‌آهن کرمانشاه افتتاح خواهد شد، ماه بعد اروميه، ماه بعد راه‌آهن رشت و ماه بعد راه‌آهن تبريز افتتاح خواهد شد.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با اشاره به اينکه دولت مصمم است تا مسير عليصدر به همدان را به زودي آغاز کند افزود: اين دولت مصمم است به زودي سازمان ملي جوانان را افتتاح کند.
وي با اشاره به اينکه مي‌خواهم از شما سؤال کنم اين روزها چه شده که براي کاسبان تحريم غصه ايجاد شده است، اظهار کرد: هر مقدار نگران و ناراحت باشيد بدانيد مردم بزرگ ما 12 روز ديگر پاسخ شما را خواهند داد.
روحاني با بيان اينکه ملت ما در انتخابات خرداد 92 اعلام کرد خشونت را قبول ندارد افزود: ملت ما در خرداد 92 اعلام کرد راه حصر ايران و انزواي ايران را نمي‌پذيرد.
وي با اشاره به اينکه ملت ايران يک بار ديگر اعلام کرد که مسيرش مسير آزادي است و آن اسفند 94 بود، ادامه داد: ارديبهشت 96 نيز يک بار ديگر مردم ما اعلام خواهند کرد کساني که در طول 38 سال فقط اعدام و زندان بلد بودند را نمي‌خواهند.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: اين روزها با استفاده از اموال بيت‌المال و از اموالي که براي امنيت مردم به برخي داده مي‌شود به روستاها و شهرها مي‌روند و مي‌خواهند مردم را نااميد کنند، به چه دليل اين همه ترس و هراس شما را فرا گرفته است؟
وي با بيان اينکه اين ملت آزاد اگر پيروز شود به نفع شما ملت خواهد بود افزود: اين ملت بزرگ اگر پيروز شود در سفره شما به جاي ناني که گندم آن از خارج باشد گندم دسترنج کشاورز خود ما خواهد بود.
حجت‌الاسلام روحاني با بيان اينکه شما روزي که 750 ميليارد دلار پول نفت در دست داشتيد براي مردم چه کرديد افزود: من از شما جوانان غيور مي‌پرسم چه شده که دو سه هفته سخنگوي يک نهاد وقتي پشت تريبون قرار مي‌گيرد فقط سياه‌نمايي دولت را مي‌کند؟
وي با بيان اينکه ما اجازه اين روند را نخواهيم داد؛ خانه‌اي که بايد خانه عدالت باشد تبديل به خانه اتهام و دروغ شده است افزود: البته شما نمي‌خواهيد روحاني مسير را ادامه دهد.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با اشاره به اينکه ما مردان و زنان غيور همدان و ايران 12 روز ديگر بايد راه خود را به جهانيان يک بار ديگر اعلام کنيم بيان کرد: ما انحصارگرايان را نمي‌خواهيم.
وي با اشاره به اينکه ما کساني را که فقط پشت ميز نشستند و حکم صادر کردند را نمي‌خواهيم افزود: راه ما مشخص است و راه ما راه همزيستي مسالمت‌آميز با همه اقوام در اين کشور است.
حجت‌الاسلام روحاني با اشاره به اينکه ما اجازه نمي‌دهيم بين ملت تفرقه ايجاد کنيد افزود: ما ملت صد درصدي هستيم و همه اقوام و مذاهب با حقوق شهروندي راه خود را ادامه مي‌دهيم.
وي با اشاره به اينکه روز 29 ارديبهشت روز حماسه ما و حضور ماست افزود: همه بايد پاي صندوق برويد؛ براي دولت دوازدهم تنها نرويد و هر نفر به همراه 11 و 12 نفر پاي صندوق حاضر شويد.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: اگر همه جوانان بدانند که دومرتبه مي‌خواهند ناامني، اختلاف و تنش را در منطقه بيشتر کنند و عده‌اي مي‌خواهند آرامش کشور را برهم زنند براي ايجاد امنيت، آرامش و آزادي پاي صندوق رأي مي‌روند.
وي با بيان اينکه براي پيشرفت ايران پاي صندوق رأي خواهيم رفت، افزود: براي اشتغال جوانان مديريت جوانان و اشتغال زنان پاي صندوق رأي مي‌رويم.
دکتر روحاني با اشاره به اينکه برخي در هشت سال 860 هزار نفر از خانم‌ها را بيکار کردند افزود: در دولت يازدهم 750 هزار خانم مشغول به کار شدند.
وي با بيان اينکه اگر شما جوانان خانه بنشينيد و هر نفر 11 نفر را همراه خود نبريد بدانيد در پياده‌روهاي ما نيز ديوار خواهند کشيد، افزود: شما اينها را نمي‌شناسيد من اينها را مي‌شناسم!
نامزد دوازهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با اشاره به اينکه اينها روزي در جلسه‌اي تصميم گرفته بودند در تهران در خيابان ديوار بکشند و مي‌خواستند مردانه، زنانه در پياده‌رو ايجاد کنند.
وي با بيان اينکه بايد براي اشتغال جوانان قدم برداشت افزود: کسي مي‌تواند براي اشتغال جوانان قدم بردارد که در سال 95 در کشور 660 هزار اشتغال ايجاد کرده باشد.
روحاني با اشاره به اينکه به جاي اينکه جوانان و جامعه را بخواهيم در مسير فريب قرار دهيم بايد در مسير پيشرفت کار کنيم، گفت: دولت در سال 95 بهمن ماه طرح کارمندان را مطرح کرد؛ طرح کارمندي براي جوانان و اشتغال آنها در برنامه ششم اعلام شد که به طور متوسط 955 هزار شغل براي جوانان در برنامه ششم ايجاد خواهيم کرد.
وي با اشاره به اينکه عدد شغل محاسبه شده است، کارشناسي شده، تبديل به لايحه شده، به مجلس داده شده و تصويب شده است افزود: چرا گفتيم 955 هزار و نگفتيم يک‌ميليون؟ چون محاسبات ما اين گونه گفت.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با اشاره به اينکه عدد 955 هزار شغل مصوب در مجلس و با پيشنهاد دولت است بيان کرد: از شما مي پرسم آيا مي‌خواهيد مظلوميت‌ها در اين کشور ادامه يابد؟ آيا مي‌خواهيد مخدوش شدن چهره‌هاي امثال مرحوم هاشمي که سال‌ها مخدوش کردند ادامه يابد! آيا مي‌خواهيد جامعه از بيانات خاتمي استفاده نکند؟
وي افزود: چرا شخصيت‌ها و بزرگان جامعه و کساني که به کشور خدمت کردند، دلسوز جوانان هستند و گفت‌وگوي بين ملت‌ها را به ارمغان آوردند را خانه‌نشين مي‌کنيد؟ با چه قانون و مقرراتي؟
دکتر روحاني با اشاره به اينکه ما 29 ارديبهشت پاي صندوق‌هاي رأي مي‌رويم تا بزرگان خود را به جامعه برگردانيم افزود: ما 29 ارديبهشت پاي صندوق مي‌رويم که دوباره شرايط امنيتي به دانشگاه برنگردد.
وي با اشاره به اينکه ما نمي‌خواهيم 16 آذر در دانشگاه جلسه گذاشتن و سخنراني کردن ممنوع باشد افزود: ما نمي‌خواهيم بار ديگر در کشور بازار صادرات خود را در اختيار ديگران قرار دهيم.
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با اشاره به اينکه يک‌ميليون و 200 هزار بشکه نفت صادراتي که مال شما بود در بازار دنيا چه کساني آن بازار را غصب کردند افزود: آيا در اختيار گذاشتن بازار صادراتي ملت ايران به ديگران افتخار دارد؟
وي با اشاره به اينکه شما به کشورهاي همسايه خيلي کمک کرديد اظهار کرد: آنها دلشان مي‌خواهد شما دوباره برگرديد.
روحاني با بيان اينکه کشتي ايراني به دليل تحريم‌ها بايد به کشور همسايه مي‌رفت و بار خالي مي‌کرد و ما با لنج بارها را به بندر بياوريم افزود: براي هر کانتينر 700 دلار اضافه پول مي‌داديم، با اجازه چه کسي پول از جيب مردم برمي‌داشتيد؟
وي با اشاره به اينکه شما از يک تکه تاريخي رفتيد سخن بگوييد باعث شديد آن قطعه تاريخي سه بار در سازمان ملل عليه منافع فلسطيني‌ها و مسلمان‌ها تصويب شود، تصريح کرد: هر بار شعار داديد، اسرائيلي‌ها 3 ميليارد دلار از آمريکا براي تقويت قدرت نظامي گرفتند؛ چرا تقويت کرديد؟
وي با اشاره به اينکه با يک همسايه جنوبي کشور دو برابر ايران گاز را مي‌بردند افزود: زمستان مي‌خواستيم از همسايه شمالي گاز بگيريم قيمت گاز را 9 برابر کردند اما امسال زمستان همان همسايه شمالي گاز را قطع کرد و ديد ما اصلاً خبري از او نمي‌گيريم و بعد از 15 روز دوباره لوله گاز را باز کردند.
حجت‌الاسلام روحاني با بيان اينکه افتخار ما اين است که عزت واقعي داشته باشيم افزود: 29 ارديبهشت روز انتخاب بين حرف و عمل است؛ بداخلاق‌ها را مأيوس کنيد، آزدي ملت ايران را رقم بزنيد، دانشگاه‌ها را آزادتر کنيد و دروغ را از کشور ريشه‌کن کنيد، اخلاق را به کشور برگردانيد؛ دوباره ايران، دوباره اسلام، دوباره اميد.