صفحه 2      شماره  3672      چهارشنبه 30 فروردین 1396


مديرکل دامپزشکي استان همدان:
فعلا مشکل آنفلوآنزاي پرندگان در همدان وجود ندارد
همچنان از خريد و فروش طيور زنده بومي خودداري شود 
هگمتانه- گروه خبر: مديرکل دامپزشکي استان همدان گفت:‌ فعلاً مشکلي در اين خصوص وجود ندارد.
محمودرضا رسولي در گفت‌وگويي با بيان اينکه بعد از شناسايي سومين کانون آنفلوآنزاي پرندگان در شهرستان ملاير، کانون جديدي شناسايي نشده است، اظهار کرد: فعلاً مشکلي در اين خصوص وجود ندارد.
وي با بيان اينکه با شناسايي آخرين کانون در شهرستان ملاير واکنش سريع انجام شد و به معدوم‌سازي طيور آلوده اقدام کرديم، گفت: با اقدامات صورت گرفته اجازه انتشار ويروس آنفلوآنزا و باقي ماندن آن در استان داده نشد.
مديرکل دامپزشکي استان همدان با بيان اينکه 10 فروردين امسال نخستين کانون آنفلوآنزاي پرندگان در بازارچه پرندگان همدان مشاهده شد و بلافاصله تيم‌هاي دامپزشکي در آنجا مستقر و کار معدوم‌سازي آغاز شد، گفت: در امر معدوم‌سازي نيروهاي سازمان آتش‌نشاني، مرکز بهداشت، انتظامي و نمايندگان محيط زيست حاضر شده و کار معدوم‌سازي به سرعت انجام شد.
وي با اشاره به مشاهده آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان در روستاي بادخوره شهرستان اسدآباد، افزود: با گزارش تلفات طيور در روستاي بادخوره نمونه‌برداري از تعدادي پرندگان انجام شد که نتيجه آزمايش‌ها موارد مثبت ويروس را تأييد کرد و بلافاصله آنجا نيز کار معدوم‌سازي آغاز شد.
رسولي با تأکيد بر اينکه همچنان از خريد و فروش طيور زنده بومي خودداري شود، خاطرنشان کرد: در رابطه با خريد و فروش مرغ صنعتي مشکلي نيست و مردم نگران نباشند.
وي يادآور شد: مردم در صورت مشاهده تلفات طيور نظير پرندگان، مرغ، بوقلمون و... با شماره 1512 موضوع را با ما در ميان بگذارند.