صفحه 1      شماره  3672      چهارشنبه 30 فروردین 1396


رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان:
فعالان عرصه سلامت در همدان تجليل مي‌شوند
هگمتانه- گروه خبر: رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان از برگزاري مراسم تجليل از فعالان عرصه سلامت در اين استان خبر داد.
حبيب‌ا... موسوي‌بهار در گفت‌وگويي با بيان اينکه شعار امسال هفته سلامت (يکم تا هفتم ارديبهشت‌ماه) «زندگي سالم با نشاط و اميد» نامگذاري شده است، اظهار کرد: برنامه‌هاي متنوعي در هفته سلامت پيش‌بيني شده است.
وي با بيان اينکه در روز جمعه و اولين روز از هفته سلامت راهپيمايي با اعضاي خانواده برگزار مي‌شود، گفت: در اين روز رئيس دانشگاه علوم پزشکي به عنوان سخنران قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه سخنراني مي‌کند.
رئيس ستاد برگزاري هفته سلامت در استان همدان با اشاره به نواخته شدن زنگ سلامت در دوم ارديبهشت‌ماه در مدرسه تهذيب، گفت: ديدار مسؤولان دانشگاه با امام جمعه همدان و نشست خبري رئيس دانشگاه از ديگر برنامه‌هاي دومين روز هفته سلامت است.
وي خاطر‌نشان کرد: ديدار مديرکل آموزش و پرورش، تبادل تفاهم‌نامه با محيط زيست، حضور مسؤولان دانشگاه در يکي از مدارس مروج سلامت و افتتاح ميز خدمت سمن‌هاي حوزه مشارکت از برنامه‌هاي سومين روز هفته سلامت است.
موسوي‌بهار از برپايي نمايشگاه غذاي سالم، برگزاري مراسم گراميداشت مقام زن و ارتقاي کيفيت زندگي بانوان در چهارمين روز هفته سلامت خبر داد و افزود: نمايشگاه‌هاي دستاوردهاي تحول سلامت، برپايي غرفه طب سنتي و ارائه خدمات سنجش سلامت بانوان از ديگر برنامه‌هاي اين روز است.
وي با بيان اينکه عيادت از سالمندان در روز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) انجام مي‌شود، يادآور شد: رونمايي از پويانمايي‌هاي دانشگاه با حضور رابطان و سفيران سلامت و مصاحبه راديويي و تلويزيوني رئيس دانشگاه علوم پزشکي از ديگر برنامه‌هاي در نظر گرفته شده در ششمين روز هفته سلامت است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان اظهار کرد: اختتاميه هفته سلامت و مراسم تجليل از فعالان عرصه سلامت و برپايي غرفه سمن‌ها با موضوع مسؤوليت اجتماعي و با مشارکت‌هاي مرتبط با آسيب‌هاي اجتماعي در روز پاياني هفته سلامت انجام مي‌شود.