صفحه 2      شماره  3601      پنجشنبه 16 دی 1395


شهردار همدان تأکيد کرد:
سامانه يکپارچه شهرسازي در کوتاه‌ترين زمان در همه مناطق راه‌اندازي شود
هگمتانه- گروه خبر: شهردار همدان تأکيد کرد که سامانه يکپارچه شهرسازي بايد در کوتاه‌ترين زمان در همه مناطق شهرداري همدان راه‌اندازي شود.
به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومي سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات شهرداري همدان، جلسه خدمات پرداخت غيرحضوري و سامانه يکپارچه شهرسازي سه شنبه گذشته با رياست سيد مصطفي رسولي شهردار همدان و با حضور معاونان برنامه‌ريزي و توسعه، شهرسازي و معماري، مديران مناطق يک، سه و چهار و مديرعامل سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات، سرپرست اداره درآمد شهرداري، مسؤولان درآمد، نوسازي و شهرسازي مناطق چهارگانه و کارشناسان سازمان آمار فن‌آوري اطلاعات شهرداري در سالن جلسات شهرداري همدان برگزار شد.
سيدمصطفي رسولي شهردار همدان در اين جلسه با اشاره به اهميت پياده‌سازي سامانه يکپارچه شهرسازي در شهرداري همدان و قدرداني از زحمات مجموعه سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات شهرداري، بر لزوم همکاري معاونان، مديران و کارشناسان مجموعه شهرداري به منظور پياده‌سازي و بهره‌برداري از سامانه يکپارچه تأکيد و اعلام کرد: سامانه يکپارچه شهرسازي در کوتاه‌ترين زمان بايد در همه مناطق راه‌اندازي شود و روند پياده‌سازي اين سامانه در مناطق و مجموعه شهرداري شخصاً توسط خود من پيگيري مي‌شود.
شهردار همدان در بخش ديگري از سخنان خود خواستار تسريع روند پياده‌سازي در مناطق چهارگانه شد و از مديرعامل سازمان فن‌آوري اطلاعات شهرداري درخواست کرد که گزارش روند پياده‌سازي را به وي منعکس کند.
مديرعامل سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات شهرداري هم در اين جلسه ضمن ارائه گزارشي از اقدامات اين سازمان در خصوص پروژه پرداخت غير حضوري گفت: شهروندان همداني مي‌توانند خدمات پرداخت عوارض نوسازي ملک خود را بدون حضور در شهرداري و با استفاده از پنج روش پرداخت کنند.
مهدي مجيدي افزود: پرداخت از طريق درگاه خدمات الکترونيک شهرداري همدان به نشاني www.hamedan.ir، از طريق باجه‌هاي وي‌آي‌پي مستقر در مناطق (Cash Less)، ازطريق دستگاه خودپرداز، از طريق پايانه‌هاي پوز و پرداخت از طريق پرداخت قبوض بانک‌ها پنج روش پرداخت غير حضوري است که شهروندان مي‌توانند از آنها استفاده کنند.
مجيدي افزود: پروژه پرداخت غير حضوري عوارض شهرداري، يکي از چندين پروژه در دست اقدام مجموعه سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات در يکسال گذشته بوده که هم اکنون و با تلاش کارشناسان اين سازمان به منظور تسهيل و تسريع ارائه خدمات و در راستاي تکريم ارباب رجوع و حذف مراجعات حضوري براي ساکنان منطقه يک شهرداري و در آينده‌اي نزديک و بعد از نهايي کردن اقدامات در ساير مناطق شهرداري همدان قابل بهره‌برداري خواهد بود.
وي گفت: مجموعه سازمان آمار و فناوري اطلاعات بعد از تلاش‌هاي بي‌وقفه و استفاده از همکاري‌هاي ساير مجموعه‌هاي شهرداري موفق شد سامانه يکپارچه شهرسازي را بعد از پيگيري‌ها و کار کارشناسي فراوان، از ابتداي آذرماه در منطقه يک شهرداري همدان راه‌اندازي کند که اين مرهون تلاش شبانه‌روزي کارشناسان مرتبط و حمايت و همکاري‌هاي مدير، معاون و مجموعه مسؤولان و کارکنان منطقه يک شهرداري بوده است.
مجيدي اظهار کرد: در روز‌هاي ابتدايي استقرار سامانه يکپارچه شهرسازي در منطقه يک شهرداري و تغيير برخي روال‌هاي معمول شهرداري به سبب تطبيق فرآيندها با سامانه جديد برخي از همشهريان و مراجعه کنندگان اين منطقه دچار معطلي شدند که صبر و شکيبايي آنها جاي قدرداني دارد.
حامد جليلوند معاون منطقه يک شهرداري همدان نيز در اين جلسه با بيان اينکه راه‌اندازي سامانه يکپارچه شهرسازي در منطقه يک، اتفاق خوبي بود، با اشاره به سختي‌هاي ابتدايي زمان استقرار سامانه يکپارچه، گفت: با زحمات همکاران در سازمان فن‌آوري سامانه يکپارچه شهرسازي بومي شده است.
محمدپور مسؤول نوسازي منطقه يک شهرداري همدان نيز با اشاره به اينکه قسمت بيشتر فرآيند‌هاي شهرداري در واحد نوسازي اتفاق مي‌افتد، در خصوص اقدامات مجموعه منطقه يک، چالش‌ها و نحوه تعامل با مراجعان، کارشناسان و نمايندگان سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات مستقر در منطقه به ايراد سخن پرداخت.
وي همچنين به منظور همکاري با ساير مناطق براي راه‌اندازي سامانه اعلام آمادگي کرد.
در ادامه مختاري معاون سازمان فن‌آوري اطلاعات شهرداري همدان و راهبر ارشد سامانه يکپارچه هم گزارشي از اقدامات انجام شده در منطقه يک شهرداري ارائه داد و از همکاري‌هاي مجموعه منطقه يک شهرداري قدرداني کرد.
همچنين وي با اتصال به سامانه اينترنتي يکپارچه در منطقه يک شهرداري همدان، روند پيگيري پرونده‌ها در منطقه، امکانات و دسترسي‌هايي که سامانه يکپارچه براي مديران و استفاده‌کنندگان از سامانه فراهم مي‌کند را براي حاضران در جلسه توضيح داد.
معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري همدان و رئيس شوراي راهبردي سامانه يکپارچه هم با اشاره به ايجاد تحول در سازمان‌ها اجراي سامانه يکپارچه را بدون حمايت مديران وهمکاري کارشناسان دشوار دانست.
سيد حسين معصوم زاده افزود: سرعت، دقت، رضايتمندي و کيفيت در کار از مطالبات سامانه يکپارچه شهرسازي شهرداري است که اين امر با فعاليت بيشتر کارشناسان و دست‌اندرکاران در زمان اجرا محقق خواهد شد.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري همدان نيز در اين جلسه با بيان اينکه هدف ما در مجموعه شهرداري خدمت به مردم است، با تقدير از مجموعه سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات اعلام کرد: استفاده از اين سامانه جزء اهداف شهرداري براي خدمت به شهروندان است و پياده‌سازي سامانه يکپارچه بايد انجام شود.
مجيد يوسفي‌نويد در ادامه با بيان آمادگي براي همکاري با سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات شهرداري به منظور پياده‌سازي سامانه در معاونت شهرسازي و معماري، گفت: همه موظف به همکاري شبانه روزي در اين طرح هستند و با کارکناني که در اين خصوص کوتاهي کنند برخورد مي‌شود.
مجيد شاکري سرپرست اداره درآمد شهرداري همدان هم ضمن تشکر از زحمات مجموعه سازمان آمار و فن‌آوري اطلاعات شهرداري با بيان اينکه اطلاعات صحيح لازمه پياده‌سازي سامانه يکپارچه است بر لزوم داشتن برنامه‌ريزي در اين درخصوص تأکيد کرد.
در ادامه اين جلسه گروسي از کارشناسان و مدير پروژه پرداخت غير حضوري سازمان فن‌آوري اطلاعات شهرداري همدان، با ارائه گزارشي از اقدامات و نحوه انجام خدمت يک نمونه قبض عوارض را پرداخت کرد و مراحل ثبت و پيگيري را براي حاضران نمايش داد.
گفتني است، شهروندان همداني در صورت داشتن قبض عوارض خود و مراجعه به درگاه خدمات الکترونيک شهرداري همدان به نشانيwww.Hamedan.ir ؛ با وارد کردن اطلاعات کد پرونده، سريال قبض يا شناسه ملک که وي قبوض درج شده مي‌توانند تصوير قبض را مشاهده و اقدام به پرداخت عوارض نوسازي نمايند و بعد از اتمام فرآيند، گواهي پرداخت دريافت کنند و نسخه‌اي از گواهي به صورت خودکار (الکترونيکي) در پرونده مالکان بايگاني مي‌شود.
با اين روش نيازي به مراجعه حضوري به شهرداري و ارائه گواهي پرداخت نيست. همچنين پيگيري پرداخت‌ها و تهيه گزارش از سوابق نوسازي از ديگر امکانات سامانه مذکور است.