صفحه 1 : اندیشه صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۳۰
اردیبهشت
۱۴۰۳

شماره
۵۶۱۸

امروز: ۳۱ (اردیبهشت) ۱۴۰۳ ◀ ◀ Monday 2024 (May) 20

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه گفت‌وگو - اعظم مرادی صالح: مدیر کانون فرهنگی و هنری امیرالمؤمنین علیه‌السلام و همچنین کانون ریحانه النبی(س) منطقه صدف همدان از ترویج سبک زندگی اسلامی در این کانون خبر داد.
سمیه فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار هگمتانه با اشاره به اهمیت بحث خانه و خانواده در دین مبین اسلام اظهار کرد: سفار‌ش‌های متعددی درباره اهمیت کانون و نهاد خانواده در اسلام شده است و والدین و فرزندان نسبت به یکدیگر وظایف و حقوقی دارند که با رعایت آنها یک خانواده متعالی خواهیم داشت.
وی افزود: بنابراین در کانون برای والدین نشست‌هایی با عنوان سبک زندگی برگزار می‌شود و مخاطبان با یک سلسله جلساتی که در خدمتشان هستیم با الگوها و نحوه زندگی اسلامی آشنا می‌‌شوند.
فرهادی همچنین گفت: علاوه بر کلاس‌های سبک زندگی، نشست‌های بصیرتی و کلاس‌های مشاوره خانواده نیز برگزار می‌شود.
مدیر کانون فرهنگی و هنری امیرالمؤمنین علیه‌السلام افزود: در ادامه این کلاس‌ها و نشست‌ها برنامه بازدید از مراکز فرهنگی و همینطور موزه‌ها را نیز در دستور کار داریم.
فرهادی در ادامه با بیان اینکه در مناسبت‌ها و اعیاد و ایام شهادت و همینطور در مناسبت‌های ملی، برنامه‌های فرهنگی و هنری در کانون برگزار می‌شود اظهار کرد: مسابقه نقاشی، کتاب‌خوانی و عکاسی از جمله برنامه‌های دیگر کانون هستند که برای مخاطبان خود برگزار می‌شود.
وی افزود: در تابستان که اوقات فراغت نوجوانان و کودکان بسیار است، برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله کلاس‌های قرآن، خطاطی، زبان،چرتکه، نقاشی، کمک درسی، آشپزی و ورزشی نیز برگزار می‌شود.
فرهادی همچنین گفت: برای آشنایی مخاطبان برنامه‌های کانون با آداب و رسوم و فرهنگ سایر نقاط، علاوه بر اردوهای داخل شهر، اردوهای خارج از شهر همدان نیز برگزار می‌شود.
فرهادی در ادامه به بیان سایر برنامه‌های کانون پرداخت و افزود: سرکشی از خانواده‌های محترم شهدا، فعالیت گروه جهادی کانون در سطح شهر، تهیه جهیزیه و بسته‌های معیشتی و همینطور تهیه دارو و سیسمونی از جمله دیگر برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون است.
وی افزود: به عنوان نمونه در ماه مبارک رمضان، 300 بسته معیشتی با همکاری سازمان هلال‌احمر تهیه و بین خانواده‌های نیازمند محله توزیع شد.
فرهادی همچنین گفت: دیدار با خانواده شهید بداغی و اهدا نشان سرو به ایشان نیز یکی دیگر از برنامه‌های کانون بود.
وی درباره فعالیت‌های کانون ریحانه النبی‌(س) نیز گفت: ساعت فعالیت کانون، روزهای زوج، بعدازظهرها برای مخاطبین و عموم مردم و همچنین کودکان، نوجوانان و جوانان است.

فعالیت‌های قرآنی کانون
مدیر کانون فرهنگی و هنری امیرالمؤمنین علیه‌‌السلام محله صدف در ادامه به بیان فعالیت‌های قرآنی کانون پرداخت و گفت: در طول سال جلسات تفسیر و حفظ برگزار می‌شود اما در ماه مبارک رمضان برنامه‌ها بیشتر می‌شود که از جمله آنها برپایی محفل انسی با قرآن به مناسبت 23 ماه مبارک رمضان به نیابت از شهدای مظلوم غزه و شهید علیرضا شمسی‌پور بود.
وی افزود: امسال ماه مبارک رمضان طرح ضیافت با شهدا هر روز با جزخوانی قرآن کریم به نیابت شهدای محله صدف ساعت 10 صبح در مسجد برگزار شد که در مراسم اختتامیه و وداع با ماه مبارک رمضان، پویش افطاری ساده با افتتاحیه چایخانه انجام شد.
فرهادی همچنین گفت: در شب میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام نیز تهیه افطاری توسط کانون برادران و خواهران و توزیع در چایخانه در مکان فلکه فردوسی صورت گرفت.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: