صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : ورزش صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۹
اسفند
۱۴۰۲

شماره
۵۵۶۶

امروز: ۹ (اسفند) ۱۴۰۲ ◀ ◀ Wednesday 2024 (Feb) 28

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی همدان از تحقق تولید 870 هزار تن سیب‌زمینی در استان خبر داد و گفت: این میزان در 20 هزار هکتار سطح زیر کشت تولید شده است.
به گزارش هگمتانه، علی بایگانه صبح دیروز در جلسه امور زراعت در سازمان جهاد کشاورزی همدان از پایان برداشت چغندرقند در استان خبر داد و اظهار کرد: 410 هزار تن چغندرقند در 6 هزار و 900 هکتار سطح زیر کشت تولید شده است. وی با بیان اینکه 345 هزار تن از تولید چغندرقند استان تحویل شده است افزود: تاکنون 30 هزار تن تحویل داده نشده و الباقی هم پیمان آزاد است. مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه با اشاره به سطح زیر کشت سیب زمینی در استان تأکید کرد: 870 هزار تن سیب زمینی در بیش از 20 هزار هکتار سطح زیر کشت در استان طبق برنامه تولید شده است. وی از پیگیری 12 هزار تن ذخیره احتیاطی سیب زمینی در استان خبر داد و گفت: این مهم با مشارکت اتحادیه تعاون روستایی، انجمن ملی سیب زمینی و شهرستان‌ها پیگیری می‌شود به طوری که تعدادی معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات انجام شده است.
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان در قسمت دیگر تصریح کرد: 121 هزار تن سهیمه کودی استان در سال جاری است که تاکنون 92 هزار تن کود تأمین شده است.
به نقل از فارس، وی با بیان اینکه از این میزان 33 هزار تن در کشت‌های بهاره و 59 هزار تن در راستای کشت پاییزه تأمین شده است اضافه کرد: سبد کودی تأمین و بین کشاورزان توزیع شده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: