صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : پزشکی و سلامت صفحه 8 : فرهنگی

۶
آذر
۱۴۰۰

شماره
۴۹۴۳

امروز: ۶ (آذر) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Saturday 2021 (Nov) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه تعداد زیادی خانه باغ، در استان وجود دارد که از امنیت لازم برخوردار نیستند عنوان کرد: یک‌هزار و 310 خانه باغ شناسایی شده که برای به کارگیری نگهبان با مالکان و دهیاران، بخشداران و فرمانداران صحبت‌هایی داشته‌ایم.

به گزارش هگمتانه، سردار سلمان امیری ظهر دیروز در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه شعار امسال هفته نیروی انتظامی «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» است گفت: هدف از این شعار بالا بردن اعتماد مردم به عنوان سرمایه عظیم اجتماعی بوده که ناجا نیز به این منظور تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه ما به دنبال انجام اقدامات مختلف در راستای تحقق مطالبات مردم هستیم افزود: قدردان رسانه‌هایی هستیم که در راستای قانونمند کردن مردم و نه قانون‌گریزی آنها ما را یاری کنند.

وی درباره اقدامات برای پلیس هوشمند گفت: با دوربین‌ها و مانیتورینگ‌های شهری استاندارد فاصله زیادی داریم و امیدواریم این موضوع از مسوولان مربوطه توسط رسانه‌ها مطالبه شود.

امیری با اشاره به اینکه پلیس هوشمند می‌تواند در افزایش رضایتمندی مردم مؤثر باشد عنوان کرد: امروز بهره‌گیری از اطلاعات نوین و نیز رویکرد علمی و افزایش دانش و آگاهی مد نظر پلیس است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در مقابله با اراذل و اوباش و مخلان امنیت شدیدترین برخوردها را داریم گفت: با کسانی که به حقوق اجتماعی مردم تعدی کنند، شدیدترین برخورد را خواهیم داشت.

امیری با بیان اینکه 80 برنامه در هفته نیروی انتظامی در استان برگزار خواهد شد، گفت: امسال 768 هزار و 269 تماس با فوریت‌های پلیس 110 صورت گرفته و نسبت به مدت مشابه سه درصد افزایش داشته است.

وی گفت: از این تعداد 201 هزار و 920 فقره تماس منجر به عملیات پلیسی شده که 20 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

امیری با اشاره به اینکه از تعداد 768 هزار و 269 فقره تماس با فوریت‌های پلیس 566 هزار و 439 مورد مشاوره و راهنمایی بوده که نسبت به مدت مشابه هشت درصد افزایش داشته است افزود:‌ در حوزه سرقت‌ها شاهد افزایش کشف وقوع هستیم که به 82 درصد رسیده و نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش دارد.

وی گفت: در وقوع سرقت‌های مهم در استان شاهد کاهش آمار اما در خرده‌سرقت‌ها شاهد افزایش وقوع هستیم.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: یکی از اقدامات مجموعه، پاک سازی نقاط آلوده در روستاها و شهرها بوده که برای نمونه در شهر همدان حداقل چند طرح در هفته برگزار می‌شود.

امیری با اشاره به اینکه در طرح مأموریت‌های کرونایی 5 هزار و 860 فقره خودرو جریمه 2 میلیون ریالی شدند افزود:‌ 24 هزار و 363 خودرو جریمه 5 میلیون ریالی و 53 هزار و 403 خودرو نیز جریمه 10 میلیون ریالی شده‌اند.

وی با بیان اینکه در خصوص گشت‌های رضویون تعامل خوبی با بسیج وجود دارد گفت: 5 هزار و 20 نفر شبگرد، نگهبان محله و سرایدار محله ساماندهی شده‌است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه 51 هزار و 45 فقره پرونده قضایی تشکیل شده که سه درصد افزایش را نشان می‌دهد خاطرنشان کرد: 39 هزار و 715 فقره اوراق قضائی ابلاغ شده که نسبت به مدت مشابه 39 درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به بازدید یک‌هزار و 528 اماکن حساس، تجاری و بانک‌ها با 12 درصد افزایش افزود:‌ یکی از اقدامات خوبی که پیگیری می‌شود حفظ امنیت خانه‌باغ‌هاست که در این زمینه نیاز به همکاری‌ بیشتری وجود دارد.

امیری با بیان اینکه تعداد زیادی خانه باغ، در استان وجود دارد که از امنیت لازم برخوردار نیستند عنوان کرد: یک‌هزار و 310 خانه باغ شناسایی شده که برای به کارگیری نگهبان با مالکان و دهیاران، بخشداران و فرمانداران صحبت‌هایی داشته‌ایم.

وی با اشاره به ارسال 29 هزار و 200 پیامک در حوزه پلیس اجتماعی نسبت به افزایش آگاهی و اطلاعات مردم گفت: طرح استانی ارتقای امنیت اجتماعی و پاک سازی تفرجگاه‌ها به صورت میدانی و هفتگی در دو مرحله برگزار شده است.

وی افزود: امسال بیش از 183 طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و معرفی آنها به مراکز ماده 15 و 16 اجرا شده است.

وی از ساماندهی 574 بنگاه معاملات ملکی خبر داد و گفت: 287 طرح در قالب طرح جامع عملیاتی اجرا شده و 41 مصوبه شورای تأمین تصویب و اجرا شده است.

امیری با اشاره به پیگیری جدی طرح دستگیری محکومان متواری در استان که منجر به دستگیری 251 نفر محکوم شده است افزود: سرقت مغازه‌ها در 6 ماهه امسال 23 درصد کاهش داشته که اقدامات نیروی انتظامی مؤثر بوده است.

وی با بیان اینکه 19 درصد سرقت منزل، 9 درصد سرقت خودرو، 4 درصد سرقت موتورسیکلت و قاپ‌زنی 52 درصد کاهش داشته است گفت:‌ در حوزه سرقت‌‌ مغازه هفت درصد افزایش کشف و 103 درصد افزایش کشف وقوع را شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در 6 ماه سال 100 درصد قتل‌های رخ داده کشف شده است گفت: امسال شاهد کاهش سه درصدی تصادفات با 398 فقره تصادف بوده‌ایم.

وی با اشاره به افزایش هفت درصدی آمار تصادفات فوتی در حوزه پلیس راه که آمار متوفیان نیز برابر است خاطرنشان کرد: در حوزه پلیس راه تعداد وقوع تصادفات فوتی برون‌شهری13 درصد بوده و تعداد فوتی‌ها دو درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان از کشف سه تن و 709 کیلو مواد مخدر طی امسال خبر داد و افزود: امسال 2 هزار و 398 وبگاه مجرمانه شناسایی شده‌ که 78 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی به دستگیری 367 مجرم اینترنتی با 991 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: 58 درصد وقوع جرایم سایبری افزایش داشته که زنگ خطری است.

امیری با بیان اینکه به موازات وقوع، کشف جرایم سایبری را داشته‌ایم که 57 درصد نسبت به مشابه سال قبل افزایش داشته است افزود:‌ بالاترین موضوعات در فضای مجازی کلاهبرداری اینترنتی است که 55.40 درصد آمار را به خود اختصاص می‌دهد.

وی گفت: یک‌هزار و 231 عملیات در حوزه مقابله با کالای قاچاق اجرا شده است و 30 طرح استانی و کشوری مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شده است.

امیری با بیان اینکه پنج باند قاچاق سازمان‌یافته در استان منهدم شده است گفت: 900 قاچاقچی کالا و ارز دستگیر شدند که پنج درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

امیری با بیان اینکه 170 میلیارد تومان ارزش کالاهای کشف شده بود که 9 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش را نشان می‌دهد افزود: 950 فقره پرونده قاچاق داشتیم که 10 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به نقل از فارس، فرمانده انتظامی استان همدان افزود: متأسفانه 21 درصد افزایش احتکار کالاهای اساسی را شاهد بودیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: