صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ورزش: فدراسیون فوتبال ایران بابت اعطای میزبانی به بحرین در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 از کنفدراسیون فوتبال آسیا به دادگاه حکمیت ورزش شکایت کرد.

اطلاعیه فدراسیون در این باره به شرح زیر است:

1- همانگونه که به اطلاع عموم رسیده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا، با سلب حق میزبانی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، حق میزبانی مسابقات گروه سی را به کشور بحرین اعطا نموده است.

2- پس از پیگیری‌های مسؤولین فدراسیون در مخالفت با اعطای حق میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 به کشور بحرین و در پی درخواست ریاست فدراسیون فوتبال ایران برای ملاقات با ریاست ای‌اف‌سی جهت احقاق حق میزبانی ایران، دبیرکل ای‌اف‌سی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام نمود که این تصمیم توسط دبیرخانه ای‌اف‌سی گرفته شده و رئیس آن کنفدراسیون (جناب آقای شیخ سلمان) در اتخاذ آن تصمیم مداخله‌ای نداشته است و در جلسه بین ریاست ای‌اف‌سی و ریاست فدراسیون فوتبال ایران در منامه (بحرین)، در خصوص تقویت همکاری‌های آینده فیمابین ای‌اف‌سی و فدراسیون فوتبال ایران مذاکره خواهد شد.

3- فدراسیون فوتبال ایران، در پاسخ به نامه فوق، از دبیرکل ای‌اف‌سی درخواست نمود که با توجه به اینکه اعلام نموده است تصمیم به اعطای حق میزبانی به کشور بحرین، توسط دبیرخانه ای‌اف‌سی اتخاذ شده است؛ مبانی حقوقی و مستندات قانونی که اجازه اتخاذ چنین تصمیمی را به دبیرخانه ای‌اف‌سی داده است را برای فدراسیون فوتبال ایران ارسال نمایند و نیز درخواست گردید دبیرکل ای‌اف‌سی شخصاً طی جلسه‌ای ویدئویی در خصوص مبانی حقوقی و قانونی تصمیم خود توضیح دهند که متأسفانه هیچ پاسخی از ایشان دریافت نگردید.

4- از آنجائی که دبیرکل ای‌اف‌سی موضوع جلسه ریاست فدراسیون فوتبال ایران با ریاست ای‌اف‌سی را صرفاً صحبت در بابت تقویت همکاری‌های آتی فیمابین اعلام نموده بودند، طی نامه‌ای به ایشان اعلام گردید که موضوع درخواست ملاقات ریاست فدراسیون فوتبال ایران با ریاست ای‌اف‌سی پیگیری حقوق میزبانی تضییع شده ایران است و در صورتی که این موضوع در دستور کار جلسه نباشد، برگزاری آن جلسه در حال حاضر فوریت نداشته و موضوع راه‌های تقویت روابط فیمابین در جلسه‌ای دیگر در آینده نزدیک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

5- دبیرکل ای‌اف‌سی در پاسخ به نامه‌های فوق، با ارائه پاسخ‌های کلی و مختصر، مجدداً اعلام نمودند که تصمیم گرفته شده در خصوص میزبانی بحرین قطعی است و امکان تغییر آن وجود ندارد.

6- علیرغم اینکه فدراسیون فوتبال ایران تا آخرین لحظه برای حل و فصل موضوع میزبانی از طریق مذاکرات فی مابین صبر و تلاش نمود، پس از اعلام دبیرکل ای‌اف‌سی مبنی بر غیر قابل تغییر بودن تصمیم متخذه، فدراسیون فوتبال اقدام به تجدیدنظرخواهی نسبت به تصمیم دبیرکل ای‌اف‌سی نزد دیوان داوری ورزش (CAS) نموده است.

7- در حال حاضر از آنجائی که فدراسیون فوتبال ایران از دیوان داوری ورزش تقاضای رسیدگی سریع به پرونده را نموده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌بایست ظرف مهلت 2 روز، نظر خود را در این خصوص به "سی‌ای‌اس" (CAS) اعلام نماید. بدیهی است مطابق مقررات "سی‌ای‌اس"، در صورت موافقت ای‌اف‌سی، رسیدگی به صورت سریع انجام خواهد شد، در غیر این صورت دیوان به صورت عادی اقدام به رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد نمود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: