صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ورزش: رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان از نصب تندیس «محمود اجل» در میدان گنجنامه شهر همدان خبر داد.

علیرضا گوهری ادامه داد: این تندیس در میدان گنجنامه همدان نصب شده و قرار است طی مراسم رسمی از آن رونمایی شود که برگزاری این مراسم به وضعیت کرونایی استان بستگی دارد و اگر شرایط مهیا باشد، در هفته آینده انجام می‌شود.

وی مطرح کرد: متأسفانه طی مدت کوتاهی که از نصب تندیس گذشته، دو نفر اقدام به نوشتن یادگاری روی آن کردند که در حال حاضر پاک شده است و این اقدام نازیبا نشان از فرهنگ عمومی شهروندان دارد که نماد‌های شهری و آثار هنری را مورد پدیده وندالیسم قرار می‌دهند.

گوهری درباره محمود اجل بیان کرد: او پدر کوهنوردی ایران است که برای نخستین بار به بسیاری از قله‌های ایران صعود و از مناطق طبیعی بازدید کرده، اجل همچنین به حدود 400 قله در کشور صعود کرده است.

رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان اضافه کرد: محمود اجل نخستین کتاب «راهنمای صعود به قلل ایران» را نگارش و مصور کرده و مجموعه سروده‌هایی در مورد طبیعت و کوهستان دارد و به طور کلی شخصی ورزشکار، کوهنورد، معلم، مربی و ادیب بوده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: