صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ورزش: 31 مرکز استان کشور از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفتند تا از امروز 19 فروردین ماه سال 1400، شاهد اعمال حداکثر میزان تعطیلی و محدودیت ورزشی در این مراکز به همراه 226 شهر دیگر کشور باشیم.

بر اساس آخرین اعلام، 257 شهرستان و تمامی مراکز استان‌ها از 18 فروردین در وضعیت قرمز قرار گرفتند تا در حال حاضر 129 شهرستان نارنجی، 51 شهرستان زرد و 11 شهرستان آبی از نظر میزان شیوع ویروس در کشور وجود داشته باشد.

طبق جدول گروه‌های شغلی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی در گروه شغلی دو، استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار تعیین شده‌اند.

 

ورزش در مناطق قرمز

بر اساس اعلام رنگ بندی شهرها از نظر شیوع ویروس کرونا، مشاغل دو، سه و چهار یعنی فعالیت مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی در مناطق قرمز ممنوع است.

 

ورزش در مناطق نارنجی

در وضعیت نارنجی یا سطح هشدار 2 محدودیت‌های مشاغل سطح 3 و 4 در آن‌ها اجرا می‌شود؛ بنابراین استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار در مناطق نارنجی مجاز به فعالیت نیستند.

 

ورزش در مناطق زرد

همچنین مناطقی که در وضعیت زرد قرار دارند شامل محدودیت در سطح شغلی 4 هستند که به باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی مربوط می‌شود.

 

لزوم تعطیلی مسابقات فوتبال در سطح استان

با توجه به مجوز اخذ شده در موضوع برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال بدون حضور تماشاگر حتی در نقاط قرمز، هم‌چنان این رقابت‌ها طبق روال سابق برگزار خواهد شد و تنها در صورتی انجام مسابقات تیم‌ها با تعویق زمانی روبه‌رو خواهد شد که تصمیم جدیدی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این رابطه گرفته و به سازمان لیگ یا فدراسیون فوتبال اعلام شود.

همچنین در این زمینه سازمان لیگ فوتبال ایران هر تصمیمی را مبنی بر برگزاری مسابقات یا تعویق مسابقات لیگ برتر اخذ کند، نسبت به تسری آن به سایر لیگ‌ها از جمله لیگ یک، دو و سه اقدام خواهد کرد.

با این وجود اخیرا هیأت فوتبال استان تهران، با توجه به وضعیت قرمز کرونای استان تهران و با عنایت به دستور ستاد مبارزه با کرونا و همچنین استعلام کسب شده از اداره ورزش و جوانان استان تهران، تمامی مسابقات را تا اطلاع ثانوی لغو کرد، مسئله‌ای که باید از سوی سایر هیأت‌های فوتبال در استان‌های مختلف کشور که با وضعیت قرمز روبه‌رو هستند نیز مدنظر قرار گیرد.

 

 فعالیت‌های ورزشی همدان تعطیل شد

سخنگوی ورزش و جوانان همدان نیز گفت: فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی در سطح این استان به دنبال قرار گرفتن در وضعیت قرمز کرونایی تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد.

حمدالله چاروسایی اظهار کرد: این وضعیت تا زمانی برقرار است که همدان در شرایط عادی کرونایی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: این تعطیلی‌ها شامل تمامی اماکن ورزشی دولتی، خصوصی و استخرها، سالن‌های سرپوشیده و روباز، باشگاه‌های بدن‌سازی و غیره در استان همدان است.

سخنگوی ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان یادآور شد: در صورت بی‌توجهی متولیان ورزشی به دستورالعمل ستاد ملی کرونا، با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

استان همدان دارای بیش از 600 فضای ورزشی دولتی و خصوصی است.

همچنین 85 هزار ورزشکار سازمان یافته در همدان فعالیت دارند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: