صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: مصرف بنزین در استان همدان در نوروز 1400 نسبت به همین مدت در سال قبل با 72 درصد افزایش، رکورد جدیدی از خود برجای گذاشت.

به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی با اعلام این خبر گفت: آمار و ارقام مصرف در بازه زمانی 18روزه از 28 اسفند 99 تا 15 فروردین‌ماه سال 1400، از افزایش قابل توجه 72 درصدی مصرف سوخت بنزین خبر می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه هنوز وجود همه گیری کرونا در استان و کشور را شاهد هستیم، افزود: این آمار از افزایش سفرها و تردد خودروها در محورهای مواصلاتی ورودی و خروجی‌های استان حکایت دارد.

وی به آمار ارائه شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: از 25 اسفندماه گذشته تا پایان روز 13 فروردین امسال 1 میلیون و 265 هزار تردد در ورودی و خروجی‌های محورهای استان همدان به ثبت رسیده که در قیاس با همین مدت درسال گذشته نرخ رشد 136 درصدی تردد را به ثبت رسانده است.

مدیر منطقه همدان یادآوری کرد: از ابتدای سال 99 تا پایان روز چهاردهم نرخ رشد مصرف بنزین به طور متوالی منفی بود که نشان از کاهش ترددها به دلیل خودداری هموطنان از انجام مسافرت‌ها و پویش اجتماعی در خانه بمانیم و رعایت دستور العمل‌های بهداشتی بود.

روستایی اظهار کرد: از ابتدا تا آخر تعطیلات نوروز، روند مصرف فرآورده بنزین صعودی بود و بیشترین اختلاف مصرف در روز 13 فروردین 1400 به میزان حدود 2 میلیون لیتر و با ثبت رقم 66 درصد افزایش نسبت به روز مشابه سال 99 به عنوان اوج مصرف این بازه زمانی رکورد زد.

این مسؤول همچنین از افزایش 14درصدی مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل در بازه زمانی 18 روزه مورد اشاره امسال در قیاس با مدت مشابه سال 99خبر داد که بیشترین اختلاف مصرف این فرآورده در هشتمین روز از سال جدید و به میزان 24 درصد افزایش بوده است.

روستایی با تصریح این امر که در مدت اشاره شده تلاش شد همه جایگاه‌های استان فعال و آماده ارایه خدمات سوخت رسانی باشند، یادآور شد: تمامی 124باب جایگاه عرضه فرآورده‌های سوختی مایع و گاز طبیعی فشرده منطقه ضمن رعایت اصول بهداشتی و ایمنی، به طور شبانه روزی مورد پایش تیم‌های عملیاتی کنترل کمی و کیفی قرار می‌گرفتند.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: