صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مرکز جامع آموزش شهروندی شهرداری همدان با هدف ارتقا فرهنگ شهروندی در مجموعه عین‌القضات همدان افتتاح شد.

 

صوفی: همکاری با نهادهای دیگر مدیریت شهری را به جلو می‌برد و نباید تک‌روی کرد

به گزارش خبرنگار هگمتانه، شهردار همدان صبح چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز جامع آموزش شهروندی با اشاره به اینکه موضوع آموزش شهروندی به صورت جامع و متمرکز در این مرکز آغاز می‌شود، عنوان کرد: مدیریت شهری همدان در قسمت‌های مختلف و وسیع فعالیت دارد که برخی از این وظایف با زندگی مردم گره خورده است و از همین‌رو موضوع آموزش شهروندی و رفتار شهروندی در مدیریت شهری مهم است.

عباس صوفی با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رخ داده و همکاری با نهادهای مختلف مانند کانون پرورش فکری کودکان، سپاه، جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش انجام شده است، اظهار کرد: همین همکاری‌ها مدیریت شهری را به جلو می‌برد و نباید تک‌روی کرد.

وی به استفاده از ظرفیت‌ها و منابع اشاره و بیان کرد: در کنار تمام اینها باید فرهنگ‌سازی هم باشد و برای این مهم می‌توان از ظرفیت همیاران محله نیز استفاده کرد.

صوفی توجه به فرهنگ را برای توسعه شهر همدان با اهمیت عنوان کرد و گفت:‌ همدان شهر اول در حوزه ورزش شهروندی معرفی شده است.

شهردار همدان در ادامه سخنانش به انتخابات پیش رو اشاره کرد و با تأکید بر اینکه انتخابات شورای اسلامی شهر و ریاست جمهوری هر دو مهم و مؤثر است، تصریح کرد: شهرداری همدان فارغ از همه مسائل با سرعت به کار خود برای توسعه شهر همدان ادامه می‌دهد.

 

سلماسی: همت شهرداری همدان در راه‌اندازی مرکز جامع آموزش شهروندی

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان هم در این مراسم گفت: اکنون همت شهرداری همدان با راه‌اندازی مرکز جامع آموزش شهروندی به بار نشست و در این مرکز آموزش‌ها به صورت یکپارچه در رابطه با حقوق شهروندی انجام می‌شود.

رضوان سلماسی با ابراز امیدواری از اینکه این مرکز بتواند هدفمند و در راستای سیاست‌های آموزش شهروندی فعالیت کند، عنوان کرد: شهر همدان علیرغم تمام موفقیت‌ها می‌تواند رشد فزاینده‌ای را در آموزش شهروندی داشته و سرآمد باشد.

 

وجدی: پارک آموزش شهروندی در مجموعه عین‌القضات احداث می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در این مراسم گفت: یکی از دغدغه‌های ما ارتقا فرهنگ شهروندی بود که از سال‌ها قبل اقداماتی در این خصوص انجام شده بود اما در طی سال‌های اخیر خدمات به صورت الکترونیک شده است و شهروندان برای استفاده از این خدمات به آگاهی و مهارت نیاز دارند.

روح‌ا... وجدی با تأکید بر اینکه شهروندان باید از حقوق خود آگاه باشند و تکالیف خود را نیز در قبال مدیریت شهری بدانند، تصریح کرد: شهروندان باید بدانند که هزینه‌ها افزایش یافته و از سوی دیگر هزینه نگهداری شهر نیز افزایش یافته است و از سویی شهرداری با هزینه خود شهروندان اداره می‌شود، پس اگر شهروندی به تکالیف خود آگاه باشد نگهداری شهر راحت‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مرکز جامع آموزش شهروندی در گام اول افتتاح می‌شود، عنوان کرد: در این مرکز تمام امور شناسایی می‌شود، اولویت‌بندی موضوعات، تولید محتوا برای شهروندان صورت می‌پذیرد.

وجدی به راه‌اندازی بانک جامع آموزش شهروندی نیز اشاره کرد و گفت: به زودی پارک آموزش شهروندی در مساحت 4 هزار و 500 مترمربع در مجموعه عین‌القضات ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: مجموعه فرهنگی عین‌القضات به واحدهای مختلف همچون مرکز جامع آموزش شهروندی، همدان‌شناسی، از بلدیه تا شهرداری، نمایشگاه و موزه تاریخ و تمدن شهر همدان تبدیل می‌شود که از کودک 6 ساله تا سالمندان می‌توانند با مدیریت شهر همدان آشنا شوند که امید داریم قسمتی از این بخش‌ها در سال 1400 به بهره‌برداری برسد.

در پایان این مراسم از برگزیدگان جشنواره قصه‌گویی در بخش کودک و نوجوان و بزرگسالان و داوران آن تجلیل شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: